Koray Aydın: Kendinize lider aramayın, ben burdayım

MHP Genel Başkan Adayı Koray Aydın dün Erzurum'da bir iftar yemeğinde partililerle buluştu. İftardan sonra partililere seslenen Aydın, ""Hiçbir zaman kendinize lider aramayın ben buradayım. Bu işin üstesinden gelirim eyvallah" dedi.

Koray Aydın: Kendinize lider aramayın, ben burdayım
Koray Aydın: Kendinize lider aramayın, ben burdayım
MHP Genel Başkan Adayı Koray Aydın, Erzurum'da bir düğün salonunda iftar yemeği için partililerle buluştu. Salona girdiği andan itibaren büyük bir çoşku ile karşılanan Aydın, yemek sonrası kürsüye çıkarak partilileri selamladı. Ülke'nin içinde bulunduğu duruma dair açıklamalarda bulunan Koray Aydın, MHP'nin 1 Kasım seçimlerinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde dördüncü parti olarak yer almasına ilişkin tepi gösterdi. MHP'nin TBMM'deki en yaşlı parti olmasına dikkat çeken Aydın, bugün gelinen nokta ile ilgili şunları söyledi: 

"Sınırlarımız yol geçen hanına dönmüş. Ülkemiz kara para aklayıcı Reza Zarrab'ın dükkanı haline dönmüş. Sınırlarımız delik deşik, mültecilerin otobanı haline dönmüşüz. Yanlış politikaların getirdiği gözyaşı, bomba olarak büyükşehirlerde üzerimize yağıyor. Büyükşehirlerimiz yaşanmaz hale gelmiş. 40'ar 50'şer kaybettiklerimizin sorumluluğunu üstlenmesi gerekenler yolsuzlukta, arsızlık, hadsizlikte sınır tanımıyor. Hırsızlar ülkemizde kol geziyor. İslami değerlerin içi boşaltıldı. Bugün ülkeyi soyup, soğana çevirenler devlet malını yağmalayanlar yaptıkları her türlü ahlaksızlığın üzerini çıkardıkları fetvalarla örtüyorlar. Hırsızlık yaptıkları parayı da ganimet sayıyorlar. Biz bunu hak etmiyoruz. Olup, bitenleri herkes büyük bir şaşkınlık içerisinde izliyor. Bugün bu Türkiye manzarası içerisinde insanlarımız çaresiz. Bir çıkış yolu arıyor. Bizden bir işaret bekliyor. Bizden havaya kalkacak bir el bekliyor. Çünkü çaresinin bizde olduğunu biliyor. " 

"Bu sorunlar  saat içinde çözülür"

"Hiçbir zaman kendinize lider aramayın ben buradayım. Bu işin üstesinden gelirim eyvallah" diyen Koray Aydın, Ülkü ocaklarını yeniden yapılandıracaklarını, kadın akademisini kuracaklarını söyledi. 48 yıllık bir hareketin gazetesi ve televizyonu olamamasını sindiremediğine dikkati çeken genel başkan olursa 24 saatte bu sorunları çözeceğini belirtti. Tayyip Erdoğan'ın üçüncü köprüyü açacağını hatırlatan Koray Aydın konuşmasını şöyle sürdürdü: 
 
"Biz onlardan daha iyisine daha mükemmelini yapabileceğimizi söylüyorum"

"Ben bakan olduğum dönemde görevden ayrılmasaydım 6 ay sonra üçüncü köprüyü yap, işlet, devret modeliyle, iki köprünün arasına yapıyordum. Bunlar 10 sene sonra yapmaya başladılar. Şimdi yaptıkları İstanbul- İzmir karayolu da benim projemdir. Marmaray, bizim iktidar dönemimizde, ulaştırma bakanımızın zamanında projelendirilmiş, ihaleleri, kredi anlaşmaları yapılmış bir projedir. Bölünmüş yol. Bu benim büyük projemdir. Yıllık vizyon toplantılarında temel akslarına kadar hazırladığımız bütün güzergahlarını belirlediğimiz bir projeydi. İktidardan gittik bizim bürokratlar götürdü AKP'ye pasladılar. İlk yaptıkları yer de Ankara - Koçhisar arasıdır. Bizim hazırlayıp ihaleye hazır hale getirdiğimiz bir yerdir. Bunları niye anlatıyorum. Biz onlardan daha iyisine daha mükemmelini yapabileceğimizi söylüyorum. Her zaman kanıma dokunmuştur. Bunu da anlatacağım. Ben bakan iken Fethiye'ye gittim. Orada Göcek tünelinin ihalesini biz yaptık. Aradan yıllar geçti. Evde oturmuş televizyon izliyorum. Tayyip Erdoğan, Göcek tünelinin açılışını yapıyor. 'Ey Fethiyeliler, 50 yıllık özleminizi hayata geçirdim' diyor. 'Dağları deldik deştik' diyor. Kendi yaptığımız projelere bile sahiplenememenin acısını ızdırabını çeken bir kardeşiniz olarak söylüyorum ve sizlerin desteğini istiyorum."
KAYNAK:DHA
KORAY AYDIN MHP GENEL BAŞKAN ADAY ERZURUM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage