Erdoğan sanatçı ve sporcu iftarında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da sanatçı ve sporcularla iftar programında konuşuyor.

Erdoğan sanatçı ve sporcu iftarında
Erdoğan sanatçı ve sporcu iftarında

Huber Köşkü’nde sanatçı ve sporcuları ağırladığı iftar programında konuşuyor.

Erdoğan: Avrupa Şampiyonası esnasında takım kaptanımıza karşı yapılan tezahüratları hiçbir şekilde ifade edemiyorum. İspanyollar alkışlarken siz yuhalamaya utanmıyor musunuz? 

Milli takımımız Avrupa Şampiyonasında, ben buna bir yerde talihsizlik diyorum. İkinci maçta, bu güne kadar göklere çıkardığımız takım kaptanımıza yaptığımız tezahüratları hiçbir yere sığdıramıyorum.

Avrupa Şampiyonası esnasında takım kaptanımıza karşı yapılan tezahüratları hiçbir şekilde ifade edemiyorum. İspanyollar alkışlarken siz yuhalamaya utanmıyor musunuz?

Teknik direktörümüze ve onun ailesine yapılan hakaretleri ben bir baba olarak kabul edemem. Böyle bir şey olamaz. Sporda galibiyetle mağlubiyetler eşittir.

Salı günü son maçını oynayacak. O maç belki yol verecektir. Siz bunun tamamen önünü kesiyorsunuz. Cumhurun bir başı olarak düşüncelerimi özellikle belirtmek istedim. İşler tamamen bitsin bunları oturur konuşuruz. Bir taraftan normal şartlarda oturur konuşuruz.

Oraya kadar gittiniz ya ben size tebriklerimi sunuyorum.

Ülkemizde adeta kendi ülkesine, kendi milletine husumet içinde olan sanatçı ve sporcular var. Milli tavır takınan sanatçılarımızı linç etmek istiyorlar.

Sanaçının muhalifliği sanatıyla olur. Bu ülkenin en güzel türkülerini söyleyen, söz sahibi olan sanatçılarımız içinden çıktığı toplumla bağlarını koparmamış kişilerdir. Alt yazılarla körfeze diziler geliyor, bunların dublajlarını yaptığınız zaman çok daha etkili olacak. Dublajla girdiği zaman etki alanı çok dasha geniş olacak. bütün bu gelişmeler sevindiricidir.

Özellikle yeni nesiller için hepiniz rol modellersizin. Sanatınızla sporunuzla olduğu kadari kişiliğinizle, yaptıklarınızla da örnek olmak zorundasınız.

Sanatçıların toplumu etkileme gücü siyasilerden daha az değildir.

Terörle ciddi bir mücadele veriyoruz. Ne olursa olsun terörü bitireceğiz. bu bölgeye huzuru getireceğiz.

Konuşma devam ediyor, ayrıntılar birazdan...

 

Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı İftar Spor Sanat EURO 2016 Milli Takım Arda Turan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage