Çilem,'“Biz yine kirpiğimiz yere düşmesin diye mücadele edeceğiz'

Kendisine şiddet uygulayan Hasan Karabulut’a karşı kendini savunan ve Karabulut’u öldürme suçu ile yargılanan Çilem Doğan'ın kefaletle bırakılma kararının ardından cezaevi kapısında onu kadınlar karşıladı.

Çilem,'“Biz yine kirpiğimiz yere düşmesin diye mücadele edeceğiz'
Çilem,'“Biz yine kirpiğimiz yere düşmesin diye mücadele edeceğiz'

Kendisine şiddet uygulayan Hasan Karabulut’a karşı kendini savunan ve Karabulut’u öldürme suçu ile yargılanan  Çilem Doğan'ın kefaletle bırakılma kararının ardından cezaevi  kapısında onu kadınlar karşıladı.  Çilem; “Biz yine kirpiğimiz yere düşmesin diye mücadele edeceğiz” dedi

Kendisine şiddet uygulayan Hasan Karabulut’a karşı kendini savunan ve Karabulut’u öldürme suçu ile yargılanan  Çilem Doğan kadınların öz savunma hakkının simgesine dönüşmüştü. Çilem Doğan hakkında 8 Haziran’da karar duruşması görülmüş, davada iyi hal indirimi ile 15 yıl hapis cezası verilmiş ve tutukluluğunun devamı karar altına alınmıştı.

Kefaleti ailesi yatırdı

Tutukluluğunun devamına ilişkin karara yapılan itiraz sonucu Çilem Doğan hakkında nakdi kefaletle tahliye kararı alındı. Çilem Doğan’ın ailesi 50 bin TL kefalet ücretini toplasa da vezne kapalı olduğu için yatıramadı. Parayı kabul etme yetkisi olan Valilik ise talebi reddetti. Ailenin ısrarı üzerine bankanın parayı kabul etmesiyle Çilem Doğan’ın kefaleti yatırılmış oldu.

Çilem’i cezaevinden alan ailesi evine doğru götürdü. Kadınlar da direnişin simgesi haline gelen Çilem’in yanına doğru yola çıktı. Cezaevi çıkışında fotoğraf çektiren kadınlarla Çilem’in kahkahası tüm kadınlara umut saçarken, Çilem cezaevi çıkışında yaptığı konuşmada “Yine kirpiğimiz yere düşmesin, kadınlar ölmesin diye mücadele edeceğiz” dedi ve ekledi: “Bir gün buradan çıkacağımı biliyordum.”

"Özsavunmamızla devam edeceğiz"
Çilem’in evi dayanışmaya gelen kadınlarla dolup taşarken, herkese tek tek teşekkür eden Çilem mücadeleye devam edeceğini söyleyerek “Bu ayaklarla, bu ömürle ne kadar edebilirsem mücadele edeceğim. Şiddete karşı mücadele edeceğiz. Özsavunmamızla mücadele edeceğiz” dedi.

çilem doğan serbest kefalet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage