Cumhurbaşkanlığı'ndan Rusya açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mektubu sonrası Türkiye - Rusya ilişkileri, tazminat konusu ve Gazze'ye yönelik açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı'ndan Rusya açıklaması
Cumhurbaşkanlığı'ndan Rusya açıklaması Kubilay Kos
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yazdığı mektuba ilişkin olarak, "Sorunların diyalog yolu çözülmesi için yeni bir sayfa açılacak. Cumhurbaşkanın mektubu çok insani bir tavır. Sebebi ne olursa olsun bir insan öldü orada. Onun ailesine taziyelerini iletti. Mektupta, vefat eden pilotun ailesinin acılarının hafifletilmesi için talep olursa gereken adımı atmaya hazırız. Ailenin şu anda bir talebi yok tabi. Olursa, bir insani zeminde mutlaka değerlendireceğiz" dedi.
Türkiye - Rusya ilişkilerinde gelinen yeni duruma, ödenmesi gündemde olan tazminat iddialarına ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mektubuna yönelik olarak Kalın, "Türkiye de Rusya da güçlü, birbirlerini yok saymaları düşünülemez. İki lider de büyük bir liderlik örneği göstererek bu krizin aşılması için çok önemli bir adım attılar. Sorunların diyalog yolu çözülmesi için yeni bir sayfa açılacak. Cumhurbaşkanın mektubu çok insani bir tavır. Sebebi ne olursa olsun bir insan öldü orada. Onun ailesine taziyelerini iletti. Rus tarafından kabul edilmesi de memnuniyet verici. Mektupta, vefat eden pilotun ailesinin acılarının hafifletilmesi için talep olursa gereken adımı atmaya hazırız. Ailenin şu anda bir talebi yok tabi. Olursa bir insani zeminde mutlaka değerlendireceğiz" ifadelerini kullandı. 

Kalın açıklamalarının son kısmında Gazze konusuna yönelik olarak, bu hafta bir teknik heyetinin elektrik ve su ihtiyacı için Gazze'ye gidebileceğini de sözlerine ekledi.
cumhurbaşkanı erdoğan mektup rusya ibrahim kalın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage