ABD'de terör saldırılarına karşı güvenlik tedbirleri arttırıldı

Brüksel’de yaşanan terör saldırısından sonra ABD'de ülke genelinde birçok havaalanı, tren istasyonu, köprü ve tünellerle otobüs terminallerinde güvenlik tedbirlerinin arttırıldığı bildirildi.

ABD'de terör saldırılarına karşı güvenlik tedbirleri arttırıldı
ABD'de terör saldırılarına karşı güvenlik tedbirleri arttırıldı

Haber: İlker Ahmet Yıldız

 

Belçika'nın başkenti Brüksel'de düzenlenen terör saldırısı sonrasında ABD'de başkent Washington başta olmak üzere New York,  Boston, Chicago, Atlanta, Denver, Miami ve Los Angeles gibi şehirlerde güvenlik tedbirleri üst düzeye çıkarıldı. Başkent Washington’da bulunan tren istasyonları ve Regal Ulusal Havaalanı ile Dulles Uluslararası Havalimanında SWAT timleri ve bomba arama köpeklerinin katıldığı güvenlik birimlerinin gücünün arttırıldığı öğrenildi.

 

New York'ta bulunan John F. Kennedy, Port Authority ve LaGuardia havalimanlarında, New Jersey'de ise Newark Liberty havalimanında ilave güvenlik tedbirleri alındığı bildirildi. Brüksel’deki saldırının ardından New York Belediye Başkanı Bill de Blasio,   düzenlediği basın toplantısında New York Polisi ve tüm güvenlik birimleri ile halkın güvenliğini sağlamaya devam edildiğini ve New York şehrinin terörle mücadele konusunda her şekilde ve her zaman hazır olduğunu belirtti.

 

Belediye Başkanı Blasio, uluslararası toplumun bu tür durumlarda birlikte olması terör güçlerinin masum insanlara yönelik korkunç şiddetini ret etmek zorunda olduklarını söyledi. Teröristlerin istediği zaman ülkelerin yolunu değiştirmeyeceğini ifade eden Blasio, teröristlerin demokrasiyi ve var olan değerleri değiştirmeyi istediklerini söyledi. Teröristlerin ülkeleri panik içinde görmek istediklerine işaret eden Blasio, korkmayacaklarını ve değişmeyeceklerini belirterek onların kaos oluşturma çabalarına Amerikan toplumunun birliğini göstererek cevap vereceklerini vurguladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage