Suudi Arabistan'da bomba paniği!

Suudi Arabistan'da peşpeşe patlayan bombalar dikkat çekti. Katif kentinde camii yakınlarında patlayan bombanın ardından Medine'den canlı bomba haberi geldi.

Suudi Arabistan'da bomba paniği!
Suudi Arabistan'da bomba paniği!

Suudi Arabistan'dan peşpeşe bomba haberleri geldi. Suudi Arabistan'ın doğusunda bulunan Katif kentinde bir cami yakınlarında patlama meydana geldi. Medine'de de emniyet binası yakınlarında intihar saldırısı düzenlendi. Reuters'ın Suudi Arabistan merkezli Al Arabya kanalına dayandırdığı bilgiye göre, ilk belirlemelere göre saldırıda canlı bomba ile iki güvenlik görevlisi öldü. 

Cidde'den sonra Katif ve Medine

​Al Jazeera Türk'ün aktardığına göre, ülkede sabah Cidde'de düzenlenen saldırıların ardından Katif ve Medine saldırıların hedefi oldu. Reuters'ın haberine göre Medine'de emniyet güçlerinin güvenlik kontrolü yaptığı otopark ile Mescid-i Nebevi yakınlarında bir canlı bomba, patlayıcıları infilak ettirdi. Bölgeden paylaşılan görüntülerde, otopark içinde yanan bir araç görülüyor. 

Reuters'ın Suudi Arabistan merkezli Al Arabya kanalına dayandırdığı bilgiye göre, ilk belirlemelere göre saldırıda canlı bomba ile iki güvenlik görevlisi öldü. 
 

Cami yakınlarında 2 patlama

Doğudaki Katif kentinde de bir cami yakınlarında 2 patlama meydana geldi. Görgü tanıkları, ilk patlamanın otoparkta, ikincisinin de cami yakınında gerçekleştiğini söyledi. Reuters'ın görgü tanıklarına dayandırdığı haberinde, patlama yerinde ceset parçalarının görüldüğü belirtildi. 

AFP'ye konuşan bir görgü tanığı, patlama için "Kesinlikle intihar bombacısıydı. Cesedini gördüm" ifadelerini kullandı.  Katif kentinde nüfusun çoğunluğunu şiiler oluşturuyor.  Daha önce bölgede Suudi güvenlik güçlerini hedef alan saldırılar düzenlenmişti. 

suusi arabistan cidde katif medine bomba saldırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage