YouTube'a canlı yayın özelliği eklendi

Periscope ve Facebook Life gibi YouTube'a da canlı yayın özelliği eklendi.

YouTube'a canlı yayın özelliği eklendi
YouTube'a canlı yayın özelliği eklendi

Haber:İlker Ahmet Yıldız

 

Son dönemde sosyal medyada geliştirilen yeni özellikler arasında en çok rağbet görenlerden biri olan kişisel canlı yayın akışı özelliğini Google da YouTube sitesine Stream isminde yeni bir canlı yayın akışı uygulaması olarak ekledi. Google'ın bu hamlesinden sonra bu hizmetin; Twitter’ın Periscope ve Facebook Live’a karşı doğrudan bir rakip olacağı belirtiliyor. Aynı zamanda YouTube Stream uygulaması iOS ve Android cihazlar için de geçerli olacak.

 

Teknoloji devi Google şimdilik konuyla ilgili olarak her hangi bir açıklamada bulunmamasına rağmen, konuya yakın güvenilir bir kaynağın aktardığına göre yeni özelliğin YouTube Stream'ın Periscope ve Facebook Live’da bütün işlevselliklere sahip olacağı belirtiliyor. Google ya da YouTube hesabınıza giriş yapmanızın ardından hemen canlı yayın özelliğini kullanabilirsiniz.

 

Arkadaşlarla sohbet ve etiketleme özelliklerinin yanında YouTube'da abonesi olduğunuz kanalların son videolarını gösteren "news feed" de YouTube Stream’da bulunan özellikler arasında. Videolar da uygulama içerisinde canlı şekilde görüntülenebildiği gibi kanallarda video olarak da yer alacak. Diğer yandan canlı yayın akışı tamamlandıktan sonra daha önceki yayınları da ekleyebileceksiniz. İlk aşamada canlı yayın akışlarının paylaşımında Facebook ve Twitter entegrasyonunun olmayacağı öğrenildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage