Uçak trafiğinde tatil rekoru!

Ramazan Bayramı tatilinin dokuz gün olması sebebiyle tatile çıkanların dönüş yolundaki trafik yoğunluğu havaya da yansıdı. Bayram tatilinin son günü hem Atatürk Havalimanı’nda hem de Sabiha Gökçen Havalimanı’nda uçak trafiğinde yeni bir rekoru kırıldı.

Uçak trafiğinde tatil rekoru!
Uçak trafiğinde tatil rekoru!

Ramazan Bayramı tatilinin dokuz gün olması sebebiyle tatile çıkanların dönüş yolundaki trafik yoğunluğu havaya da yansıdı. Bayram tatilinin son günü hem Atatürk Havalimanı’nda hem de Sabiha Gökçen Havalimanı’nda uçak trafiğinde yeni bir rekoru kırıldı.  Aynı gün iki havalimanını kullanan yolcu sayısı toplamı 236 bin 540 yolcu olurken, iniş kalkış yapan toplam uçak sayısı da 2 bin 228 oldu.

Tüm zamanların rekoru kırıldı

9 günlük bayram tatilini yurt içi ve yurt dışında değerlendiren tatilcilerin dönüşü havalimanlarında yolcu ve uçak yoğunluğuna neden oldu. Bayram tatilinin son günü olan Pazar gününde Atatürk Havalimanı’na 719’u kalkış, 724’ü ise iniş olmak üzere toplam bin 443 uçak iniş-kalkış yaparken tüm zamanların rekoru kırıldı. Bu uçaklarla 145 bin yolcu İstanbul’a iniş kalkış yaptı. Havalimanına inecek olan uçaklar park sıkıntısı nedeniyle havada dakikalarca tur atmak zorunda kaldı. Aynı gün İstanbul’un bir diğer havalimanı Sabiha Gökçen’e ise 785 uçak iniş- kalkış yaparken yeni bir rekor kırdı. Bu havalimanını kullanan yolcu sayısı ise 91 bin 540 oldu.

KAYNAK:DHA

TATİL DÖNÜŞ TRAFİK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage