Reklam
Reklam

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: AP'nin neyi amaçladığını anlamakta güçlük çekiyoruz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Avrupa Parlamentosu'nda açılan sergiye ilişkin açıklamalarda bulundu. Kalın, Avrupa Parlamentosu'na, Nusra Cephesi, Hizbullah ve Esad rejimi sergilerini de açmayı tavsiye ederek, açılan sergiye tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: AP'nin neyi amaçladığını anlamakta güçlük çekiyoruz
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: AP'nin neyi amaçladığını anlamakta güçlük çekiyoruz Kubilay Kos
Bu içerik 540 kez okundu.
Reklam

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Brüksel'deki Avrupa Parlamentosunda (AP), PKK elebaşı Abdullah Öcalan ve PYD'lileri gösteren fotoğrafların yer aldığı sergi açılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

"Avrupa Parlamentosu çatısı altında her gün Türk vatandaşlarını hedef alan bir terör örgütünün propagandasının yapılması kabul edilemez" ifadesini kullanan Kalın, "Avrupa Parlamentosu'nun bizatihi Avrupa Birliğinin terör örgütü kabul ettiği PKK'nın organik uzantısını parlatarak neyi amaçladığını anlamakta güçlük çekiyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

"Avrupa Parlamentosunun bir terör örgütünün reklamına soyunması, Türkiye olarak gündeme getirdiğimiz çifte standartların en açık kanıtıdır" diyen Kalın, şunları ifade etti:

"Terör propagandası, ifade özgürlüğü kapsamında olamaz. Bu sergiyi düzenleyenler, eğer hareketlerini 'PYD'nin DEAŞ terör örgütüyle savaştığı' iddiasına dayandırıyorlarsa, kendilerine Nusra Cephesi, Hizbullah ve eli kanlı Esed rejimi sergilerini de açmalarını tavsiye ediyoruz. Bizim açımızdan masum insanları öldüren ve kandan beslenen Nusra Cephesi, DEAŞ, PYD ve PKK arasında herhangi bir fark yoktur. Türkiye'deki terörle mücadele yasalarını her fırsatta eleştiren bazı Avrupalı siyasetçilerin asıl maksadı bu vesileyle anlaşılmıştır."

ibrahim kalın ap sergi tepki
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Pentagon El Adnani'nin ölümünü doğruladı
Pentagon El Adnani'nin ölümünü doğruladı