10 ve 11 yaşlarındaki kız çocuklarına cinsel istismar davasında tuhaf savunma

Erzurum'da cinsel istismar yaptığı iddiasıyla hakim karşısına çıkarılan 50 yaşındaki sanık avukatı yaptığı garip savunmalarla herkesi şaşırttı.

10 ve 11 yaşlarındaki kız çocuklarına cinsel istismar davasında tuhaf savunma
10 ve 11 yaşlarındaki kız çocuklarına cinsel istismar davasında tuhaf savunma

Haber:Murat Çelik

 

Erzurum'da cinsel istismar yaptığı iddiasıyla hakim karşısına çıkarılan 50 yaşındaki sanık avukatı yaptığı garip savunmalarla herkesi şaşırttı. Erzurum'da yaşanan bir olayda, iş yerine gelen 10 ve 11 yaşlarındaki kız çocuklarına cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle 16 yıla kadar hapis cezası istenen esnaf A.K. hakim karşısına çıktı. Sanığın avukatı Naci Turan müvekkilinin çocukların kendisinden istediği ayakkabıları bedava vermemesi üzerine çocukların anneleri tarafından böyle bir iftira ortaya atıldığını ileri sürdü. Ayrıca avukat, '10 yaşındaki çocukların göğüsleri henüz gelişmemiştir, bu yaştaki çocukları neden istismar etsin ki' diyerek tuhaf bir savunma örneği sergiledi.

 

4 Haziran 2016 tarihinde Erzurum'un Merkez Yakutiye İlçesi Kongre Caddesi'nde bulunan bir ayakkabı dükkanında gerçekleşen olay olayda Y.Y. ve Z.U. adındaki kız çocukları A.K. adındaki esnafın işyerine gidip top satın almak istediler. Topunn fiyatına sordular. İddialara göre ayakkabı satıcısı olan A.K. top satın almak için gelen iki kız çocuğunun göğüslerine dokunup bacaklarını sıktı. Çocuklardan biri uyanıklık yaparak Y. senin teyzen değil mi, şu gelen' diyerek esnafın kızları istismar etmesinden kurtuldular.

 

Ayrıca iddialarda esnaf A.K. dükkandan çıkıp giden küçük kızlara 'akşam gelirseniz size şeker vereceğim' dediği de söyleniyor. Koşa koşa eve gelen kız çocukları, yaşanan olayı ailelerine anlatınca çocukların annesi olayın gerçek olup olmadığını anlamak için çocukları yanlarına alarak esnafın işyerine gittiler. Durumu suçüstü yapmak için çocukların anneleri kızlarını yeniden dükkana gönderip uzaktan olayı izlemeye başladı. Anne, esnaf A.K.'nin tekrar kız çocuklarının göğüslerini ellediğini gördüğünü ve A.K.'yi polise şikayet ettiğini ifade etti.

 

Yapılan şikayet üzerine esnaf A.K. tutuklanarak 6 gün cezaevinde kaldı. Daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere bırakıldı. Esnaf A.K. çocuklara cinsel istismarda bulunmak suçundan 16 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılıp yargılandı. İkinci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada tutuksuz olarak katılan sanık A.K. ve avukatı Naci Turan hazır bulundu. Kendilerine yapılan suçlamaları reddeden A.K. çocukların olaydan 2 gün önce iş yerine gelerek ayakkabı fiyatlarını sorduklarını söyledi. A.K. kendini şöyle savundu:

 

'Olay günü de çocukların ayakkabıları ücretsiz istemeleri üzerine bedava veremeyeceğimi söyledim. Bunun üzerine çocuklar dükkandan ayrılmak istemedi. Ben de onları dükkanımdan kovdum. Ertesi gün tekrar geldiler. Meğer bu sefer dışarıda anneleri de bekliyormuş. Ayakkabıları vermeyeceğimi söyledim ve çocukları dükkandan tekrar koydum. Çocuğun annesi içeriye girerek bana bağırmaya başladı.' dedi. Sanık avukatı olan Naci Turan da cinsel istismar olaylarının günümüzde amacı dışında kullanılmaya başlandığını ifade etti. 10 Yasin 10 yaşındaki bir çocuk üzerinden müvekkiline iftira atıldığını söyleyen Avukat Turan, 'Bu işlerin de dilenciliği yapılmaya başlandı. 10 yaşında olan bir kız çocuğunun göğsü gelişmez. Göğsü olmayan çocuğa neden istismar yapılsın ki. Bu durum tamamen annenin çocuğu yönlendirilmesi ile alakalıdır. Ücretsiz ayakkabı alamadıkları için bir plan yapmışlar ve esnafı mağdur etmek istiyorlar. Bu aile hakkında araştırma yapılmasını istiyoruz. Çelişkili verilen beyanlar yüzünden müvekkilim şimdilik tahliye edilmiştir. Müvekkilime çok çirkin bir iftira atılmıştır. Müvekkilim bunların başına geleceğini bilseydi istedikleri ayakkabıları verir, kurtulurdu. Olayın tam bir iftira olduğunu gören şahit esnaflarımız var. Onları dinletmek istiyoruz.' dedi. Daha sonra mahkeme heyeti şikayetçi olan aileleri ve çocukları dinlemek için gerekli inceleme ve araştırmaların hazırlanması, mağdur çocukların dinlenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage