'İdam cezası acilen geri gelmeli'

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Ankara'da il başkanları toplantısın öncesi basın açıklaması yaptı. Darbe girişimini lanetleyen Destici açıklamasında "İdam cezası acilen geri gelmeli" ifadelerine yer verdi.

'İdam cezası acilen geri gelmeli'
'İdam cezası acilen geri gelmeli'
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Ankara'da il başkanları toplantısı öncesi basın açıklaması yaptı. Mustafa Destici, "22-29 Temmuz tarihleri arası 22 şehidimiz var. Şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. Mekanları cennet, ruhları şad olsun. Başta aileleri olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetlerimizin, Emniyet Teşkilatımızın ve milletimizin başı sağ olsun. Rabbim yaralılarımıza da acil şifalar versin. Bölgede kahramanca mücadele eden güvenlik güçlerimizin rabbim yar ve yardımcısı olsun" dedi.

Destici, "Sayın Cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin, Milli Güvenlik Kurulumuzun ve Genelkurmay Başkanlığımızın tespiti ile paralel devlet yapılanmasının Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki cuntası tarafından 15 Temmuz gecesi haince, kahpece ve vahşice yapılan darbe girişimini bir kere de siz il başkanlarımın huzurunda lanetlemek istiyorum" diye konuştu.

"
Halkımızın yüzde 98'i bunu istiyor"

Destici açıklamasına şöyle devam etti:

"Rabbim bir daha böyle bir hainlikle, kahpelikle milletimizi karşı karşıya bırakmasın. Bu darbeye kalkışan, bir fiil içinde ve arkasında, sağında ve solunda olan darbe girişimcilerinin ve darbe heveslilerinin mutlaka en ağır bir şekilde cezalandırılmaları gerekir. Hukuk içerisindeki hak ettikleri cezayı almalarını arzu ediyoruz. Bizim başından beri savunduğumuz idam tekrar getirilmeli. Biz Büyük Birlik Partisi olarak biliyorsunuz, küçük yaşta çocuklarımızı kaçırıp tecavüz ettikten sonra öldüren cinsi sapıklar için ve bizzat mehmetçiğimizi, askerimizi, polisimizi şehit eden bu teröristler için, hainler için idam cezası gelsin diye 2 milyon imza verdik, Meclis'te bekliyor. Referandum da yaptık 30 ilde. O da bekliyor. Halkımızın yüzde 98'i bunu istiyor. Şimdi buna üçüncü kesim işte kahpece, vahşice darbe gerçekleştirip Meclisimizi bombalayan, onlarca özel harekât polisimizi, diğer polislerimizi, yüzlerce sivil vatandaşımızı, o kahraman evlatlarımızı şehit eden bu hainler için de mutlaka idam cezasını geri getirilmesi gerekiyor."

"
Devletimiz bu hainlere ve darbecilere karşı gardını almak zorundaydı"

Çok olağanüstü şartlardan geçildiğini ifade eden Destici, "Bunun için Olağanüstü Hal ilan edildi. Devletimiz bu hainlere ve darbecilere karşı gardını almak zorundaydı. Devletimiz bazı tedbirler almak zorundaydı ve şuanda o tedbirler alınıyor ve uygulamaya sokuluyor. Burada adalet terazisinin doğru ölçülmesi gerekir. Adalet terazisinin yanlış ölçmemesi gerekiyor. Kurunun yanında yaşın yanmasına müsaade edilmemesi lazım. İspiyonculuk devreye sokularak bir cadı avına dönüştürülmemesi gerekir. İktidarıyla, muhalefetiyle ve meclisiyle her kes bu kanaatte. Görevden almalar, gözaltılar, görevden almalar var. Bu konuda özellikle haksızlığa uğradığını düşünen ya da bu hain yapıyla ve bu darbecilerle hiçbir ilişkisi olmadığını söyleyen vatandaşlarımızı da şunu söylüyorum. Sabırlı olmamız gerekir. Çünkü devlet ele geçirilmeye çalışılmış" dedi.

"
Dosya yeniden soruşturulacak ve olay aydınlatılacak"

Destici, BBP merhum genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekilerin ölümüyle sonuçlanan helikopter kazasına giden askerlerin darbeye katılarak FETÖ soruşturmasında tutuklanmasının ardından davaya verilen takipsizlik kararının kaldırılacağağına inandığını belirtti. Destici, şöyle devam etti:

"Sayın Cumhurbaşkanımızı Marmaris'te ele geçirmeye çalışan veya öldürmeye giden ekibin içerisinde Muhsin başkanımızın düşen helikopterden parçaları söken subay ve astsubaylar var. Biz bunlarla ilgili şikayette bulunmuştuk. Bunlar önce tutuklandılar. 9 ay tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılmışlardı. Daha sonra 2014 yılında dosyayla ilgili takipsizlik kararı verildi. Biz buna itiraz ettik ve bu karar bozuldu. Ama bundan bir ay önce tekrar takipsizlik kararı verildi. Biz bu hain darbe girişiminden 2 gün önce yine itiraz ettik ve itirazımız şuanda Sulh Ceza Hâkimliği'nde bekliyor. Ama şimdi Cumhurbaşkanımızı öldürmeye veya almaya giden ekibin içerisinde bu hainlerde çıktı. Biz bunlarla ilgili de hemen 18 Temmuz'da şikâyet dilekçemizi yeniledik. Bununla da yetinmedik bu darbe girişimini gerçekleştiren yapının içerisinde Muhsin Başkanımızın soruşturma dosyasında şüpheli olanlardan var mı? Bununda araştırmasının içerisindeyiz. Varsa bunlarda ister emniyet mensubu olsun, ister asker olsun, ister sivil olsun bunlarında hepsiyle ilgili şikâyet dilekçelerimizi yeniliyoruz. Ve tüm gerekli yerlerle görüşmemizi de yaptık. Dosyaya verilen takipsizlik kararı kalkacak. Dosya yeniden soruşturulacak. Ve olay aydınlatılacak. Kim gerçekleştirmişse bunun failleri bulunacak ve hak ettiği cezayı alacak" dedi.
KAYNAK:DHA
MUSTAFA DESTİCİ BBP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage