Herkese var, asker ve polise yok

5 Temmuz'daki darbe girişimine tepki gösteren Erzurumlu sanatçı Hüsamettin Ceylan, sahibi olduğu Yakutiye semtindeki Bizim Konak Çayevi'nde asker ve polisten para almıyor.

Herkese var, asker ve polise yok
Herkese var, asker ve polise yok

Merkez Yakutiye ilçesindeki Emniyet Müdürlüğü'nün de bulunduğu İsmet Paşa Caddesi'ndeki çayevinde FETÖ'nün darbe girişimine tepki gösteren bestekar ve ses sanatçısı Hüsamettin Ceylan, 16 Temmuz sabahı 'İş yerimizde askerimize ve polisimize çay hizmetimiz ücretsiz' diye yazdırdığı ilanı dış camekana astı. O günden beri asker ve polisten ücret almadığına işaret eden ve sevenleri tarafından 'Türkü Babası' diye nitelendirilen Hüsamettin Ceylan, "Allah vatan hainlerini kahretsin. Devletine bağlı olan asker ve polisin başımızın üstünde yeri var. İş yerinde böyle bir kampanya başlattık ve para vermek isteyenlerden ısrarla ücret almıyoruz" diye konuştu.

"Asker ve polise sesleniyorum"

 

Son günlerde yaşanan olaylar bizi çok üzdü. Devletine bağlı olan ve zor günler geçiren askerimiz ve polisimize sahip çıktığımızı göstermek için böyle küçük bir jest yaptım. Ama başlatığımız kampanya ve benim ısrarlarıma rağmen bugün kadar kimse ücretsiz çay içmedi. Bu kampanyamız uzun bir süre devam edecek. Buradan iş yerime gelen asker ve polise sesleniyorum. Ücret vermezseniz beni çok sevindirirsiniz."

Kaynak:DHA

asker polis erzurum çay hüsamettin ceylan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage