Petrol fiyatları düştü, Suudi Arabistan'da mahsur kaldılar!

Son zamanlarda Petrol fiyatlarının hızla düşmesi üzerine ekonomik büyümesi daralan Suudi Arabistan’da 20 bin Filipinli misafir işçi, işsiz kaldı. İşsiz kalmalarının ardından maaşlarını alamayan işçiler Suudi Arabistan’da mahsur kaldı.

Petrol fiyatları düştü, Suudi Arabistan'da mahsur kaldılar!
Petrol fiyatları düştü, Suudi Arabistan'da mahsur kaldılar!
Petrol fiyatlarındaki düşüş nedeniyle ekonomik büyümesi daralan Suudi Arabistan’da 20 bin Filipinli misafir işçi, işsiz kalmalarının ardından Suudi Arabistan’da mahsur kaldı. Ülkelerine dönmek isteyen ancak aylarca alamadıkları maaşları nedeniyle ya da seyahat belgeleri ellerinde olmadığı için, 20 bin Filipinli misafir işçi Suudi Arabistan’ı terk edemiyor. Mahsur kalan Filipinli işçilerin açlık çektikleri, sağlık hizmeti alamadıkları için zor durumda oldukları belirtildi.

Filipinler heyeti Suuri Arabistan'a gidecek
Bugün bir Filipinler heyetinin mahsur kalan vatandaşlarının insani, hukuki ve konsolosluk hizmetlerinde yardımcı olmak üzere Suudi Arabistan’a gideceği belirtildi.Filipinler Çalışma Bakanı Silvestre Bello, devlet başkanının talimatları doğrultusunda Suudi Arabistan’da mahsur kalan vatandaşlarının en kısa sürede ülkeye geri götürmeye çalışacaklarını söyledi. 
Göçmenler Örgütü açıkladı
Çalışma Bakanı Suudi Arabistan’da zor durumda olan 9 bin dolayında Filipin vatandaşı olduğunu belirtirken, Manila merkezli, misafir işçilerin yasal haklarını gözeten ‘Göçmenler’ örgütü bu sayının 20 bin dolayında olduğunu açıkladı. Geçtiğimiz günlerde de Hindistan Hükümeti işsiz kalan, maaşlarını alamadıkları için aç kalan Suudi Arabistan’daki vatandaşlarına Cidde’deki konsolosluğu aracılı ile 15 tondan fazla gıda malzemesi dağıtmıştı.
KAYNAK:DHA
petrol suudi arabistan mahsur kaldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage