"Eşim benimle gurur duyuyordur"

Yüksekova’da şehit olan Yarbay Çelikcan’ın eşi, operasyon bölgesindeki güvenlik güçlerine bir koli yiyecekle birlikte duygu dolu bir mektup yolladı

moyo
6 Eylül 2015’te Dağlıca-Yüksekova arasındaki karayolunda  PKK ateşine tutulan askerlerini kurtarmak isteyen Tabur Komutanı Kurmay Yarbay İlker Çelikcan, içinde bulunduğu araçla hareket edince tuzaklanan başka bir bomba patlatıldı. Çelikcan ile birlikte 15 askeri şehit düştü. Gaye Çelikcan da yarbayın, yani eşinin askerlerini unutmadı. Bölgede görev yapan güvenlik güçlerine mektup yazarak moral vermeye çalıştı. Yazdığı mektup ise yürekleri dağladı. İşte Gaye Çelikcan’ın mektubu: “Şehitler ölmez dediklerinde anlamazdık, öncesinde anlamazmışım. Yüce eşim, kahraman şehidim İlker Çelikcan şahadetinden sonra gösterdi bize, sadece boyut değiştirdiğini, ölmediğini. İnanıyorum ki sizlerin bu zorlu ve kutsal görevinde kahraman eşim sizlerle beraber, her daim de aziz şehitlerimiz silahlı kuvvetlerin fedakar neferlerine yardımcıdır. Allah yar ve yardımcınız olsun. Not: Bu kolideki ikramlar, İlker Yarbaymızın sevdiği, sizlerin de afiyetle tüketeceğinizi düşünerek hazırlanmıştır.”
 
Eşim benimle gurur duyuyordur
 
VATAN Gazetesi'nden Esra Can Sınav'ın ulaştığı Doktor Gaye Çelikcan şunları söyledi: “Organizasyon Malatya 2. Ordu Komutanlığı’nın koordinasyonunda yapıldı. Askerlerin mektubumu sosyal medyada paylaştığını sizden öğreniyorum ve çok duygulandım. Eminim eşim de beni görüyordur ve gurur duyuyordur.”
Şehit yarbay İlker çelikcan asker dağlıca gaye çelikcan terör
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı