Demirtaş'tan uzlaşma mesajı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Hakkari ve Şırnak'ın ilçe olması ile belediyelere kayyum atanması kararının geri çekilmesiyle ilgili olarak Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. Demirtaş, "Yanlışta ısrar etmenin hiç kimseye yararı olmazdı. Bütün önemli konularda kapsayıcı-ilkeli uzlaşmaya, barışa katkı sunacak her türlü işbirliğine HDP katkı sunacaktır." dedi.

Demirtaş'tan uzlaşma mesajı
Demirtaş'tan uzlaşma mesajı Kubilay Kos

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda Hakkari ve Şırnak'ın il statüsünden çıkarılmasıyla ilgili düzenlemeler, Torba Kanun tasarı metninden çıkarıldı. Buna göre Hakkari ve Şırnak il olarak kalmaya devam ederken, il olmaları planlanan Yüksekova ve Cizre ilçe olarak kalacak. 

​Hakkari ve Şırnak'ın il olarak kalması yönündeki karara ilişkin sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan açıklama yapan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, şunları söyledi:

"Kayyum ve Hakkari-Şırnak hususlarında uzlaşma sağlanmış olması önemlidir. Yanlışta ısrar etmenin hiç kimseye yararı olmazdı. Benzer uzlaşma arayışlarının, toplumun acil sorunlarının çözümü doğrultusunda sürdürülmesi bütün ülkenin menfaatine olacaktır. Siyaseti kin ve intikam aracı olarak değil, çözüm mekanizması olarak görüp işletmek herkesin görevi olmalıdır. Yeni anayasa dahil bütün önemli konularda kapsayıcı-ilkeli uzlaşmaya, barışa katkı sunacak her türlü işbirliğine HDP katkı sunacaktır."

Kayyum TBMM HDP Selahattin Demirtaş Yüksekova Hakkari Şırnak Cizre
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage