En sivil YAŞ, Çankaya Köşkü'nde toplandı

Yüksek Askeri Şura Başbakan Binali Yıldırım başkanlığındaki toplantı, Çankaya Köşkü'nde gerçekleştiriliyor.

En sivil YAŞ, Çankaya Köşkü'nde toplandı
En sivil YAŞ, Çankaya Köşkü'nde toplandı
moyo

15 Temmuz darbe girişiminin ardından olağanüstü hal kapsamında yayımlanan kanun hükmünde kararnameyle yapısında değişikliğe gidilen YAŞ, Başbakan, Genelkurmay Başkanı, Başbakan Yardımcıları, Adalet Bakanı, Dışişleri Bakanı, İçişleri Bakanı ve Milli Savunma Bakanı ile kuvvet komutanlarından oluştu.

Toplantı öncesi Başbakan Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve ilgili bakanlar Anıtkabir'i ziyaret etti.  

Anıtkabir'e çelenk bırakan Başbakan Yıldırım daha sonra Özel Defteri imzaladı. Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:

"Hakimiyet, kayıtsız şartsız milletindir" ilkesini eksiksiz olarak hayata geçirmek, demokrasimizi en ileri düzeye ulaştırmak ve milli iradeyi tehdit eden bütün unsurları bertaraf etmek için var gücümüzle çalışıyoruz.
 
Biliyoruz ki ülkemiz, demokrasi hukuk ve adalet temelinde güçlendikçe, siyasi, ekonomik ve askeri büyümesini sürdürecek.

Dünyanın güçlü devletleri arasında yer alan Türkiye Cumhuriyeti, masum çocukların bile hedef alındığı terör saldırılarını, darbe teşebbüslerini bertaraf edecek güçtedir."

"Albay ve altındaki subayların durumu değerlendirilecek"

Başbakan Yıldırım, dünkü Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, "YAŞ'ta usuli konuların görüşüleceğini" ifade ederek, albay ve altındaki subayların durumunun değerlendirileceğini ifade etmişti.

Darbe girişiminden önce Genelkurmay Başkanlığı Karargâhı’ndaki "Çakmak Salonu"nda yapılan "çok gizli" nitelikli toplantı, ilk kez 28 Temmuz'da karargâh dışında Çankaya Köşkü'nde, Başbakan Yıldırım başkanlığında toplanmış, TSK'daki ihraç, terfi ve atamaların yanı sıra darbe girişimi tüm ayrıntılarıyla ele alınmıştı.

 

yüksek askeri şura yaş anıtkabir başbakan
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor