'Hepimize hayırlı olsun'

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül üçüncü köprünün açılış töreninde konuştu

'Hepimize hayırlı olsun'
'Hepimize hayırlı olsun'

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılış töreninde konuşan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Cizre’de şehit olan polislerimiz coşkumuzu gölgeliyor. Hepsine Allah’tan rahmet diliyorum. Bu yönde kararlı bir şekilde giderken birçok problemler, bölgemizden kaynaklanan, terörden kaynaklanan, bütün bunları da akılla, bütün bunları kendi tarihimizden ve insanlık tarihinden aldığımız tecrübelerle, vizyonla aşılacağına ve parlak günlerin hep birlikte yaşayacağımıza inanıyorum. Bu kadroların hukuk yapısını, insan hakları yapısını güçlendirerek Türkiye’yi çok daha iyi günlere götüreceğinden eminim" dedi.

Gül'ün açıklamalarından satır başları şöyle:

''Hepinizi sevgiyle, muhabbetle selamlıyorum. Öncelikle, böyle bir mutlu günde, böyle bir gurur gününde, hep beraber olmaktan, bütün dostlarımızla olmaktan büyük sevinç duyuyoruz. Tam 3 sene önce, yine burada, bu mühendislik harikası, muhteşem köprünün temelini atmıştık. O zaman cumhurbaşkanı olarak konuşmuş, bu köprünün isminin Yavuz Sultan Selim Köprüsü olduğunu açıklama onurunu da sahip olmuştum. Bugün, ne mutlu ki 3 sene içinde, bu mühendislik harikası, sanat eseri, Boğaz’ın üçüncü incisinin açılışını yapıyoruz. Milletimize, İstanbul’a, tüm insanlığa hayırlı olsun.

İnanıyorum ki İstanbul’da hayat çok daha kolaylaşacak. İnanıyorum ki bu köprü sadece İstanbullulara değil, gelen herkese hizmet edecek. Bu köprünün yapılmasında en çok emeği geçenleri en yakınen bilen kişi benim. Uzun süre başbakanımız olan, değerli Cumhurbaşkanımız, bu köprünün ve diğer eserlerin Türkiye’ye kazandırılmasında Tayyip Bey’in, kararlılığı, istikrarı ve azmi, en büyük katkı onun. Ama ondan sonra değerli Başbakan Binali Bey’in, 2002’de AK Parti olarak kurduğumuz hükümette Ulaştırma Bakanımız olan, şimdiki Sayın Başbakan. Kendilerini gerçekten tebrik ediyorum. Şüphesiz ki onlarla birlikte çalışan bütün diğer kabine üyelerimiz, önceki başbakanımız, hepsinin çok büyük katkısı var.''

 

yavuz sultanselimköprüsü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage