Komuoyu yoklamasından Merkel'i üzecek sonuç çıktı!

Almanya'da 2005'te başbakanlık koltuğuna oturan ve 3 dönemdir bu görevi sürdüren Başbakan Angela Merkel'in, 4'üncü kez başbakan olmasına yönelik yapılan kamuoyu yoklamasında Merkel'i üzecek sonuç çıktı. Sonuçlara göre Almanya'nın yarısı Merkel'in 4'üncü kez başbakan olmasını istemiyor.

Komuoyu yoklamasından Merkel'i üzecek sonuç çıktı!
Komuoyu yoklamasından Merkel'i üzecek sonuç çıktı!

22 Kasım 2005'te başbakanlık koltuğuna oturan ve ülkede 3 dönemdir başbakanlık görevini yürüten Merkel, 2017 yılında yapılacak genel seçimlerde aday olup olmayacağını henüz açıklamadı. Bir dönem daha başbakan olursa, Almanya'da en uzun süre başbakanlık yapan Helmut Kohl'ün rekorunu egale edecek olan Merkel hakkında Bild am Sonntag gazetesi için Emnid araştırma şirketi tarafından yapılan son kamuoyu yoklamasına göre, Almanların yarısı Merkel'in 4'üncü kez başbakan olmasına karşı. Merkel'in yeniden başbakan olmasını isteyenlerin oranı yüzde 42 düzeyinde.

Birlik partililerin yüzde 20'si Merkel'i yeniden başbakan olarak görmek istemiyor

Spiegel Dergisi, CSU'nun tutumu nedeniyle Merkel'in adaylığını açıklamayı geciktirdiği ve önümüzdeki yılın ilk aylarında karar vereceğini yazdı. Hristiyan Birlik Partileri CDU/CSU içerisinde de Merkel'e karşı olanlar bir hayli yüksek. Birlik partililerin yüzde 20'si Merkel'i yeniden başbakan olarak görmek istemezken, yüzde 70 ise, 4'üncü kez başbakanlığa aday olmasını destekliyor. Almanya'da genel seçimler 2017 yılı Sonbaharında yapılacak.

KAYNAK:SPUTNİK
 

ALMANYA BAŞBAKAN KAMUOYU YOKLAMSI ANGELA MERKEL
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage