Reklam
Reklam

Mehmet Şimşek'ten Apple'a 'Türkiye'ye gelin' çağrısı!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Twitter üzerinden Apple'a, Türkiye'ye gelmeleri durumunda vergi konusunda kolaylık sağlanabileceğini belirtti.

Mehmet Şimşek'ten Apple'a 'Türkiye'ye gelin' çağrısı!
Mehmet Şimşek'ten Apple'a 'Türkiye'ye gelin' çağrısı! Kubilay Kos
Bu içerik 849 kez okundu.
Reklam

Teknoloji devleri, para transferlerini genellikle İrlanda üzerinden gerçekleştiriyorlar. Ancak, bu firmalardan birisi olan Apple, Avrupa Birliği kurallarına aykırı vergi indirimi sağlandığı gerekçesiyle cezaya çarptırıldı.

ABD'li teknoloji devinin, İrlanda hükümetiyle özel anlaşmalar yaparak düşük oranlarda vergi ödediği iddiası ile 3 yıldır devam eden dava nihayet bugün sonuçlandı ve Apple, 13 milyar euro ceza ile karşı karşıya kaldı.

Vergiler Konusunda Apple'a Kolaylık Sağlanabilir!

Apple’a kesilen bu cezanın ardından ilginç bir adım atan Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Twitter hesabı üzerinden Apple’a çağrıda bulundu.

Mehmet Şimşek attığı tweet'te, Apple Türkiye’ye taşınmalıdır. Size vergi kolaylıkları sağlamaktan mutluluk duyarız. Böylece AB’nin bürokrasisi ile uğraşmazsınız ifadelerine yer veriyor.

Şimşek tarafından atılan bu tweet sosyal medya üzerinde oldukça olumlu tepkiler alırken, Apple'ın 13 milyar euro tutarındaki cezaya itiraz etmek için hazırlık aşamasında olduğu biliniyor.

apple iphone mehmet şimşek apple türkiye
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Pentagon El Adnani'nin ölümünü doğruladı
Pentagon El Adnani'nin ölümünü doğruladı