Ayşe Hür hakkında “Türklüğü aşağılamak”tan suç duyurusu

Avukat Mert Eryılmaz, 30 Ağustos tarihinde attığı bir tweette, “Nitelikli hakaret”, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve alenen aşağılama”, “Türk milletini aşağılama" suçlarını işlediği gerekçesi ile tarihçi yazar Ayşe Hür hakkında Bakırköy Adalet Sarayı'na suç duyurusunda bulundu.

Ayşe Hür hakkında “Türklüğü aşağılamak”tan suç duyurusu
Ayşe Hür hakkında “Türklüğü aşağılamak”tan suç duyurusu Kubilay Kos

Bakırköy Adalet Sarayı'na suç dilekçesi sunan İstanbul Barosu Avukatı Mert Eryılmaz, tarihçi yazar Ayşe Hür'ün Twitter hesabı üzerinde dün paylaştığı bir tweette, “Nitelikli hakaret", “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve alenen aşağılama", “Türk milletini aşağılama" suçlarını işlediğini öne sürdü.

Dilekçesinde, şüpheli Hür'ün paylaştığı tweet ile kamu düzenini tehdit ettiğini öne süren Avukat Eryılmaz, “Batılı devletler dahil dünyanın her yerinde milli bayramlar kutlandığı halde şüphelinin ifadesi - paylaşımı ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi mümkün olmayacak kadar maksatlıdır, kötü niyetlidir. Şüpheli eylemiyle Türk milletine alenen hakaret etmiş, yüce Türk milletini kendi aklınca aşağılamıştır" denildi.

30 Ağustos'un Türk milleti var oldukça kutlanmaya değer onurlu ve şerefli bir direnişin adı olduğu belirtilen dilekçede, “30 Ağustos Türk milletinin emperyalizme karşı verdiği mücadelenin ürünüdür. Türklüğün emperyalizme esir olmayacağının adıdır. Bu zaferin; yoksulluğa, haksızlığa ve tüm olumsuz şartlara rağmen işgale - esarete baş eğmeyen Türk milletinin zaferidir" denildi.

Dilekçede, şüpheli Ayşe Hür'ün paylaştığı 30 Ağustos tarihinde paylaştığı tweet ile “Nitelikli hakaret”, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve alenen aşağılama", “Türk milletini aşağılama” suçlarını işlediğini öne süren Avukat Eryılmaz, Ayşe Hür hakkında bu suçlardan soruşturma başlatılarak hakkında kamu davası açılmasını istedi.

 

DHA

ayşe hür tarihçi suç duyurusu türk milletini aşağılama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage