İçişleri Bakanı Ala: 'Türkiye'de terör örgütü okulu yok'

İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Farklı isimlendirmeler olabilir. Okul tanımlaması yanlıştır, 4 kişi alınmıştır o doğru. Kullandığımız dil önemlidir. Türkiye asla bu tür faaliyetlere izin vermemektir. Hiçbir terör örgütünün 'okul' diye adlandırılacağı bir faaliyeti olamaz" dedi.

İçişleri Bakanı Ala: 'Türkiye'de terör örgütü okulu yok'
İçişleri Bakanı Ala: 'Türkiye'de terör örgütü okulu yok' Kubilay Kos

Ankara'da IŞİD okulu açıldığı yönündeki iddiaları yalanlayan İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Türkiye terör ve yabancı teröristlerle mücadelede en etkin faaliyet gösteren ülkedir. Etkili bir mücadele yürütmektedir. 98 ülkeden 3790 kişiyi sınır dışı etmiştir Türkiye. DAEŞ'le mücadelede 5803 kişiyi, birkaç yıldır yürütülen çalışmalarda gözaltına alınmıştır 2 bin 200'ü yabancıdır" dedi.

Efkan Ala şunları söyledi:

Türkiye'de bir terör örgütünün okul denebilecek bir yeri yoktur. Türkiye terör ve yabancı teröristlerle mücadelede en etkin faaliyet gösteren ülkedir. Etkili bir mücadele yürütmektedir. 98 ülkeden 3790 kişiyi sınır dışı etmiştir Türkiye. DAEŞ'le mücadelede 5803 kişiyi, birkaç yıldır yürütülen çalışmalarda gözaltına alınmıştır 2 bin 200'ü yabancıdır. 

Sadece 2016 yılında 2247 kişi gözaltına alınmıştır, 973 kişi yabancıdır. 865 kişi tutuklanmıştır, 476'sı bunun yabancıdır. Başka ülkelere çağrımızı yineledik, kaynak ülkelerden bunların gelmemesi esastır.

Türkiye 3 milyon misafir ağırlamaktadır. Bunların okul ihtiyaçları derken 15 milyar dolardan fazlasını harcamıştır. Başka ülkelerden gelen toplam para 500 milyon bile değildir. Kendilerinin yapması gerekeni bizim üstümüze yıkmaya çalışmasınlar

T24

efkan ala fetö okul ışid daeş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage