"Türkiye AB'ye üye olursa, toplu tacizler artar"

Birleşik Krallık Bağımsızlık Partisi'nin (UKIP) lideri Nigel Farage, Türkiye’nin AB üyeliğine katılması sonucu, taciz olaylarının artacağı yönünde açıklama yaptı.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre; Avrupa'daki sınır kontrolleri üzerine bir konuşma sırasında Türkiye'nin AB'ye üyelik sürecine karşı çıktığını bir kez daha dile getiren Farage, "Açık konuşuyorum, eğer biz, Almanya ya da İsveç bu tip kadınların en iyi şartlarda dahi ikinci sınıf vatandaş muamelesi gördüğü ülkelerden sayısız erkeği ülkelerimize kabul edersek ne bekleyebiliriz?" dedi.

Farage: “Erdoğan akıllı bir oyun oynuyor değil mi?”

Türkiye'nin AB üyesi olması halinde İngiltere'nin de Türkiye tarafından idare edilen bir Avrupa'nın parçası haline geleceğini savunan Farage, Türkiye ve AB arasındaki göçmen krizi anlaşmasının Ankara'nın eline çok önemli bir koz verdiğini savunan Farage, "Sayın Erdoğan akıllı bir oyun oynuyor değil mi? Merkel Türkiye'yi 2025 yılına kadar AB üyesi yapma konusunda son derece kararlı" dedi.
İngiltere'nin AB'den çıkması gerektiğini savunan UKIP lideri, "Eğer AB'de kalmayı tercih ederseniz, Türkiye'yle aynı birlik içerisinde yer almayı seçmiş olacaksınız. Sayısı hızla artan ve 77 milyon nüfusu olan bir ülkeye serbest dolaşım hakkını vermiş olacaksınız" dedi.

İngiltere, Haziran ayında AB'de kalıp kalmamayı oylayacak.

Başbakan David Cameron, Muhafazakâr Parti içerisinde görüş ayrılıklarına yol açsa da İngiltere'nin AB'de kalması gerektiğini savunuyor.

AB Türkiye Nigel Farage Türkiye angela merkel david cameron Başbakan BBC Recep Tayyip Erdoğan Almanya toplu taciz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage