Reklam
Reklam

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı: 'Yılın ilk 8 ayıyla beraber çiftçilerimize...'

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, yılın ilk 8 ayı sonunda çiftçilere yaklaşık 8.9 milyar liralık destek ödemesi yapılmış olacağını açıkladı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı: 'Yılın ilk 8 ayıyla beraber çiftçilerimize...'
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı: 'Yılın ilk 8 ayıyla beraber çiftçilerimize...' Kubilay Kos
Bu içerik 670 kez okundu.
Reklam

Bakan Çelik tarımsal destekleme ödemelerine ilişkin yaptığı açıklamada, "2016 yılı tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında 02 Eylül 2016 tarihine kadar toplam 297,8 milyon TL’lik ödeme yapılacak" ifadesini kullandı.

Çelik şöyle devam etti: "Bu kapsamda çiğ süt desteği için 118 milyon TL, genç çiftçilere proje desteği için 89 milyon TL, kırsal kalkınma için 23 milyon TL, süt regülasyonu için 53 milyon TL, ipek böceği desteği için 4,4 milyon TL, tiftik desteği için 4 milyon TL, sertifikalı tohum kullanım desteği için 2,6 milyon TL, çiftlik muhasebe veri ağı sistemi katılım desteği için 2,5 milyon TL ve hayvan hastalıkları tazminatı için 1,3 milyon TL hibe desteği, 02 Eylül tarihine kadar üreticilerimizin hesaplarına aktarılmış olacak.

Bu ödemelerle beraber yılın ilk 8 ayı sonunda çiftçilerimize yaklaşık 8.9 milyar liralık destekleme ödemesi yapılmış olacak. Böylelikle 2016 yılı için üreticilerimize vermeyi planladığımız toplam 11 milyar 644 milyon TL’lik tarımsal desteğin yüzde 76’sını ödemiş olacağız."  

İHA

gıda tarım ve hayvancılık bakanı faruk çelik çiftçi destekleme parası
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Pentagon El Adnani'nin ölümünü doğruladı
Pentagon El Adnani'nin ölümünü doğruladı