İşte YouTube'un yeni arayüzü!

Video paylaşım sitesi YouTube, arayüzünde değişikliğe gitti.

İşte YouTube'un yeni arayüzü!
İşte YouTube'un yeni arayüzü! Kubilay Kos

YouTube tasarımı bir kez daha değişti. Uzunca bir süredir masaüstü uygulamasında aynı tasarımda direten Google, Mayıs ayında duyurduğu yeni materyal tasarıma geçmeye başladı.

Geçmeye başladı diyoruz, çünkü henüz bu güncellemeyi almamış olabilirsiniz. Uzun süredir beta sürecinde olan yeni tasarım kullanıcılara kademeli olarak sunuluyor. 

YouTube yeni materyal tasarımı neler sunuyor?

Tıpkı mobil uygulama gibi yeni sekmeler kazanan YouTube bu haliyle gerçekten çok şık duruyor. 

Görünüş olarak şık olması elbette yeterli değil. Bugüne kadar masaüstü uygulamasında sol menüsü hep eksik görünüyordu. Şimdiyle daha dolu ve kişiselleştirmeye açık bir bölüm olarak göze çarpıyor. Bu bölgeyi kullanarak ileride kendimize özel, çok daha kullanışlı bir YouTube sayfası oluşturabiliriz.

Bunun dışında kanal sayfalarında da birkaç değişiklik bulunuyor. Kanal sayfalarındaki bantlar genişletilmiş ve çok daha sade olması sağlanmış. Bunlar gerçekten basit ama göze çok hoş gelen değişiklikler. Aşağıda koymuş olduğumuz örneklere bakarak ne demek istediğimizi anlayabilirsiniz. 

Kanal logosunun ön plana çıkması ve kanal için seçilen rengin son derece göze hoş gelen bir şekilde kullanılması yine yeni tasarımın artılarında. Mobile çok yakın olan bu yeni tasarım YouTube'un çehresini hayli değiştiriyor.

Yeni materyal tasarımın tüm kullanıcılara tam olarak ne zaman açılacağı ise şimdilik belli değil. Önümüzdeki günlerde, Google'ın bu yenilikler için daha kapsamlı bir duyurusunun olması bekleniyor.

SDN

youtube arayüz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage