'YPG, Fırat'ın doğusuna geçmedi.'

Cumhurbaşkanı Erdoğan Esenboğa Havalimanında basın toplantısı düzenledi

'YPG, Fırat'ın doğusuna geçmedi.'
'YPG, Fırat'ın doğusuna geçmedi.'
moyo

Çin'de düzenlenecek G-20 Zirvesi  öncesi Esenboğa Havalimanı'nda açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"Terör örgütlerine karşı duruşumuz ilkeli olmuştur. İyi terörist, kötü terörist olmadığını hep söyledik.

Hangzhou'da küresel barışı, güvenliği, istikrarı ve dolayısıyla ekonomiyi tehdit eden terör belasıyla mücadele konusunu da görüşeceğiz. Bu vesileyle ülkemizin mücadele ettiği FETÖ, DHKP-C, PKK, PYD, YPG ve DAİŞ gibi terör örgütleri konusunda muhataplarımızdan beklentilerimizi dile getireceğiz.

Fırat Kalkanı harekatının amacı sınır bölgemizdeki terör örgütlerinin ülkemiz, vatandaşlarımız için bir tehdit olmaktan çıkarılmasıdır. Cerablus'tan, sınır bölgemizdeki, Suriye'nin kuzeyindeki şehirlerden sürekli olarak şehirlerimize roketlerle yapılan saldırıları biz duymamazlıktan gelemeyiz.

Cerablus'ta hayat normale dönüyor. Batı dünyası artık bir tercih yapmak zorundadır. Amaç terör örgütlerinin tehdit olmaktan çıkarılması. 

Hiç kimse bizden güney sınırımızda bir terör koridorunun oluşmasına rıza göstermemizi beklemesin. Kesinlikle Suriye'nin kuzeyinde bizim de güneyimizde bir terör koridoruna müsade etmeyeceğiz, bunun bilinmesini isterim.

Koalisyonla birlikte operasyonları sürdüreceğiz. 400 kilometrelik alan DAİŞ ve YPG'den arındırıldı.

Münbiç bu işin en önemli hareket noktalarından bir tanesi. Münbiç'in nüfus itibarıyla oranı, yüzde 90'ı aşkını Arap. Buradaki oraya gelen Kürtler veya farklı etnik gruplar, bindirilmiş kıtalar ki YPG bunlardan bir tanesidir. Bunu Sayın Başkan Obama ile görüştüğümüzde kendileri kesinlikle buraya bunların girmeyeceğini bana taahhüt etti, söyledi. Bunların hepsi kayıtlarda var.

Biz göbeğimizi kendimiz kesmek zorundayız. Çünkü biz durdukça ne yazık ki oralardan birileri sürekli ülkemizi bombalıyorlar, roketler atıyorlar, vesaire vesaire... Bunları bizim sabırla karşılamamız mümkün değil. Kaldı ki biz Cerablus'a girmiyoruz, Cerablus'a Cerabluslu giriyor. Bizim onlara sadece lojistik desteğimiz var.

YPG, Fırat'ın doğusuna geçmedi. PYD bir terör örgütüdür. Bunun bilinmesi lazım.

(Efkan Ala'nın istifası) Bir hükümette zaman zaman bu tür değişiklikler olabilir. Bunlar bizim dava arkadaşımızdır. Efkan Ala ile ilgili bir olumsuzluk söz konusu değil.

(Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adli Yıl açılışına dair eleştirisi) Çok ayıp. Ben ana muhalefet partisi liderine bunu yakıştırmıyorum Çok yazık. Biz 7 Ağustos'ta birlik beraberliğe adım atalım dedik. Ona da gelmeyecekti. Beştepe'ye geldi orada da birlik beraberlik üzerine konuştuk. Burası bir siyasi merkez değil, milletin evidir"

FETÖ PYD erdoğan KHK Kılıçdaroğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı