Başbakan Yıldırım: Çözüm mözüm yok, O fırsatı kaçırdılar

Çözüm süreci tartışmalarına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan sonra Başbakan Binali Yıldırım da değindi. Yıldırım sürece ilişkin "Çözüm mözüm yok. O fırsatı kaçırdılar" ifadelerii kullandı.

Başbakan Yıldırım: Çözüm mözüm yok, O fırsatı kaçırdılar
Başbakan Yıldırım: Çözüm mözüm yok, O fırsatı kaçırdılar

Çözüm süreci tartışmalarına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan sonra Başbakan Binali Yıldırım da değindi. Yıldırım sürece ilişkin "Çözüm mözüm yok. O fırsatı kaçırdılar" ifadelerii kullandı. 65’inci hükümetin ilk 100 gününü değerlendiren Yıldırım, Türkiye’nin artık ‘terörle mücadelede’ ateşkesin son bulduğu 24 Temmuz’dan bu yana farklı bir anlayışla devam ettiğini söyledi.

"Bu hafta sonu ekonomik gelişme programını devreye alacağız”

Bölgede ekonomik yatırımları artıracaklarını belirten Yıldırım şöyle devam etti: “Ülkenin her köşesinde vatandaşın can mal güvenliği sağlanıncaya kadar terör mensuplarının vatandaşa yönelik saldırıları bitinceye kadar operasyonlar devam edecek. Bu hafta sonu pazar günü doğu ve güneydoğu illerini kapsayan bir yeniden kalkınma projesi ve ekonomik gelişme programını devreye alacağız.”

"10 milyar dolar zarar"

Başbakan, bölgede cazibe merkezlerinin oluşturulacağını belirtirken, “1,4 milyar dolar civarında yeni temel atıyoruz. Operasyon sırasında yıkılana vatandaşlarımızın konutları yeniden yapılacak, bir yılda tamamlanacak. 10 milyar dolar zarar verdiler, üç yıl içinde zararı ortadan kaldıracağız” diye konuştu.

"O fırsatı kaçırdılar"

Hükümetin iç güvenlikten taviz vermeyeceğini söyleyen Yıldırım şunları kaydetti: “Çözüm mözüm yok. Çözüm vatandaşta. O fırsatı kaçırdılar. Terör örgütünün Kürt vatandaşlarını  başına bela olmadan kurtaracağız. Terör örgütünü Kürtler diye bir sorunu yok. Kürt vatandaşlarının PKK diye bir sorunu var. Şehirlerde kontrol altına aldık, kırsalda bütün gücüyle üzerine gidiyor, gitmeye de devam edecek. Zaafiyeti asla kabul etmiyoruz.”

binali yıldırım çözüm süreci hüümetin ilk 100 günü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage