23.Uluslararası Adana Film Festivali’nin jüri üyeleri belli oldu!

Adana'da 19–25 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek olan 23.Uluslararası Adana Film Festivali’nde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın jüri üyeleri belli oldu.

23.Uluslararası Adana Film Festivali’nin jüri üyeleri belli oldu!
23.Uluslararası Adana Film Festivali’nin jüri üyeleri belli oldu!

Adana'da 19–25 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek olan 23.Uluslararası Adana Film Festivali’nde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın jüri üyeleri belli oldu. Sinema ve sanat dünyasının önemli isimlerinin yer aldığı jüride, jüri başkanlığını ünlü yönetmen ve senaryo yazarı Tayfun Pirselimoğlu yapacak. Jüride ayrıca yönetmen Emin Alper, görüntü yönetmeni Türksoy Gölebeyi ve oyuncular Hatice Aslan ile Muhammet Uzuner yer alacak.

 Jüri Başkanı Tayfun Pirselimoğlu 

Yarışmanın Jüri Başkanı Tayfun Pirselimoğlu, Türk sinemasının son yıllardaki en başarılı yönetmenlerinden biri olarak tanınıyor. Pirselimoğlu, birçok kısa ve uzun filmin senaryosunu yazarak, sinema kariyerine başladı. Yönettiği ilk uzun metraj filmi olan 2002 yılı yapımı ‘Hiçbiryerde’ ile birçok ulusal ve uluslararası film festivalinde ödüller kazandı. Rıza (2007), Pus (2009) ve Saç adlı filmlerden oluşan ‘Vicdan ve Ölüm’ temalı üçlemesi ise bu filmin ardından geldi. Hem senaryosunu yazdığı hem de yönettiği son filmi Ben O Değilim ile İstanbul Film Festivali’nde En İyi Film ve Roma Film Festivali’nde En İyi Senaryo ödülünü kazanan Tayfun Pirselimoğlu, Çöl Masalları, Kayıp Şahıslar Albümü, Malihulya, Şehrin Kuleleri adlı romanların ve Otel Odaları adlı öykü kitabının da yazarıdır.

Abluka'nın yönetmeni Jüri koltuğunda

Akademisyenlik de yapan Emin Alper, 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nde Abluka filmiyle En İyi Film ve Adana İzleyici Ödülü kazandı. Abluka, Venedik 2015’te ana yarışmada Türkiye’yi temsil etti ve Jüri Özel Ödülü ile döndü. Alper, ilk uzun metraj filmi Tepenin Ardı ile de birçok festivalden ödüller kazanmıştı.

En iyi görüntü yönetmeni şimdi Jüri 

Yine geçtiğimiz yıl Altın Koza Film Festivali’nden Kar Korsanları filmiyle En İyi Görüntü Yönetmeni ödülünü alan Türksoy Gölebeyi jüride görev yapacak bir diğer isim. Gölebeyi, Sivas, Yeraltı, Nar ve Ses gibi birçok başarılı filmde görüntü yönetmeni olarak çalıştı.

Jürideki tek kadın Hatice Aslan 

Vücut filmiyle 18. Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülü alan başarılı oyuncu Hatice Aslan, diğer bir jüri üyesi olarak Adana’da bulunacak. Nuri Bilge Ceylan’ın yönettiği ve Cannes’dan ödülle dönen Üç Maymun filmindeki başarılı performansıyla hafızalara kazınan Aslan, Kıskanmak, Şark Oyunları, Son gibi sinema filmlerinde ve birçok TV dizisinde oyunculuk yaptı.

Sadri Alışık ödüllü Muhammet Uzuner

Sergilediği başarılı oyunculukla dikkatleri üzerine çektiği Bir Zamanlar Anadolu’da filmiyle Sadri Alışık Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülü kazanan Muhammet Uzuner de jüride görev yapacak. Tiyatro çalışmaları ile de tanınan Uzuner’in rol aldığı filmler arasında Dolanma, Light Years, Küf, Yurt, Görünmeyen, Münferit gibi başarılı yapımlar ve TV dizileri bulunmaktadır.

Çukurova Üniversitesi geceye ev sahipliği yapacak

Sinema dünyasının heyecanla beklediği 23. Uluslararası Adana Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda 12 film, Altın Koza ödülleri için mücadele edecek.

Ödüller, 24 Eylül Cumartesi gecesi yapılacak Ödül Töreni ile sahiplerini bulacak. Tören, saat 20.00’da Çukurova Üniversitesi Kongre Salonu’nda yapılacak. Sunuculuğunu Ceyda Düvenci ve Cem Davran‘ın yapacağı törende, oyunculuğu ve sesiyle hafızalara kazınan Zuhal Olcay, ünlü müzik adamı Selim Atakan‘ın piyanosu eşliğinde bir dinleti sunacak.(ekşi sinema)

adana film festivali jüri üyeleri belli oldu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage