Cemil Bayık isyan etti: Sabrımız tükendi!

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık, PKK lideri Abdullah Öcalan'ın avukatlarıyla ve HDP İmralı Heyeti'yle görüştürülmemesine sert tepki gösterdi.

Cemil Bayık isyan etti: Sabrımız tükendi!
Cemil Bayık isyan etti: Sabrımız tükendi!

KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Cemil Bayık, Stêrk TV'de yayımlanan Rojeva Welat programında konuştu. PKK lideri Abdullah Öcalan'ın avukatlarıyla ve HDP İmralı Heyeti'yle görüştürülmemesine sert tepki gösteren Bayık, "Bizim ve halkımızın da artık sabrı tükenmiştir" dedi. Bayık, "Önder Apo’nun güvenliği ve sağlığı noktasında tehlike yaşanmaktadır, onun için herkes ayağa kalmalı ve elinden geleni bugün yapmalıdır. Eğer bugün yapamaz ise yarın geç olabilir" ifadelerini kullanadı. 

Darbe girişimini değerlendi

"Kimse 15 Temmuz'da İmralı'da neler geliştiğini bilmiyor. Türk devleti eğer ısrar ile hareketimiz ve halkımızın isteklerini yerine getirmiyorsa burada o konseptin etkisi vardır. Çünkü Önderlik şahsında hareketimize ve halkımıza saldırmaktadır. Hareketimize ve halkımıza bu saldırılar ile bir darbe vurmak istemektedirler. Herkes bu halkı bugünlere getiren ve ayağa kaldıranın Önder Apo olduğunu iyi biliyor. Kürt halkını kırıma uğratmak için, amacına ulaşması için Önder Apo’yu esas alınması gerektiğini herkes bilir. 

"Türk devleti kendisine güveniyorsa İmralı kapılarını açmalıdır"

15 Temmuz darbesinde de Önder Apo’nun üzerine gidilmiştir. O gece orada neler yaşandı kimse bilmiyor. Biz de diyoruz ki, eğer Türk devleti kendisine güveniyorsa İmralı kapılarını açmalıdır. Orada neler olmuş, herkes bunu bilmelidir. Eğer açmazlar ise o zaman kaygılar daha da artacaktır. Fakat her şeyden Türk devleti, Tayyip Erdoğan ve AKP hükümeti sorumludur. Biz onları sorumlu tutuyoruz. Biz şimdiye kadar sabır ile kapıların açılması için bekledik ki herkes görebilsin, orada neler yaşanmış diye. Fakat onlar kapıları açmamakta ısrarlılar. Neden bunda bu kadar ısrar ediyorlar? Belli ki bir şeyler orada olmuş ve bunun üzerinden bir çaba içindeler. Esas amaç da soykırımdır. Soykırım amacında oldukları için kapıları açmamakta ısrar ediyorlar." (sol haber)

cemil bayık kck pkk abdullah öcalan hdp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage