Clinton'ın ifadesi yayınlandı

FBI, ABD’de Demokrat Parti’nin muhtemel başkan adayı Hillary Clinton’ın ifadesini paylaştı

Clinton'ın ifadesi yayınlandı
Clinton'ın ifadesi yayınlandı
FBI, ABD’de Demokrat Parti’nin muhtemel başkan adayı Hillary Clinton’ın, dışişleri bakanı olduğu dönemde resmi elektronik posta adresi yerine kişisel hesabını kullanmasıyla ilgili açılan soruşturmada verdiği ifadeleri yayınladı.
 
FBI’ın yayınladığı 58 sayfalık rapor, Bilgiye Özgürlük Hareketi’nin (FOIA) talebi üzerine kamuyla paylaşıldı. Raporda, eski Dışişleri Bakanı Colin Powell ve Clinton’la birlikte çalışan 10’dan fazla kişinin ifadelerine yer verildiği kaydedildi.

 ABD’lilerin çoğu, FBI’ın Clinton kararına katılmıyor FBI Başkanı James Comey, temmuz başında yaptığı açıklamada, Clinton'ın ‘aşırı dikkatsizce’ hareket ettiğini ancak yargılanmasını gerektirecek bir durum olmadığına inandığını açıklamıştı. Raporda, Clinton’ın ofisteki işlerin yönetiminde kullanmak için kişisel bir cihazdan yararlandığı ve bunun benzer pozisyonda daha önce bulunan kişiler için alışılmışın dışında olmadığı ifade edildi. FBI’dan yapılan açıklamada, “Clinton’a Dışişleri Bakanlığı’ndan mobil bir cihaz verilmemişti, bunun yerine Senato’dayken kullandığı şifre korumalı BlackBerry telefonundan yararlanmaya devam etti. Bu cihaz onun kişisel iletişimleri ve resmi işleri için kullandığı AT&T BlackBerry hesabına bağlıydı. Clinton bu kararı farkında olmadan aldı ve öncesinde kendisi de kişisel elektronik postasını kullanan bir diğer eski Dışişleri Bakanı Coin Powell ile konuştuğunu belirtti” dendi.
kaynak:SPUTNIK
 
hillary clinton fbı abd
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage