Demirtaş'ın İmralı iddiası

İmralı Cezaevi’ndeki PKK lideri Abdullah Öcalan’ın can güvenliğiyle ilgili bilgi alamadıklarını söyleyen HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, 15 Temmuz gecesine dair iddialarda bulundu

Demirtaş'ın İmralı iddiası
Demirtaş'ın İmralı iddiası

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Van Büyükşehir Belediyesi yeni hizmet binasının açılış töreninde konuştu.  Demirtaş, darbe akşamı PKK lideri Abdullah Öcalan’ın tutulduğu İmralı’da çatışma yaşandığını iddia etti:

"Sağ mı, ölü mü bilmiyoruz. Çünkü darbe akşamı İmralı Adası'na bir savaş uçağı inmeye çalışmış ve çatışma yaşanmış. Dört beş gün önce bu bilgi bize geldi, netleştirdik ve doğruluğunu teyit ettirdik. Yaşanan çatışmanın sonucu nedir bilmiyoruz. Bu helikopter Türkiye'ye dönmeden Yunanistan'a kaçmış. Yunanistan'a kaçan darbeciler İmralı'ya operasyon yapan askerlerdir.

Şimdi kendisinin can güvenliğiyle ilgili bilgi alamıyoruz. Ailesinden birinin giderek görüşmesini istiyoruz. Bu konu çok hassas bir konudur. Sadece gidip can güvenliğiyle ilgili bilgi alıp gelecekler. Buna da izin vermezlerse ayın beşinde 50 seçilmiş, süresiz ve dönüşümsüz açlık grevi başlatıyor. Görüşme olursa ve kendisinden sağlıklı bir bilgi alınırsa o gün açlık grevi bırakılacak."

kaynak:AA

imralı hdp öcalan 15 temmuz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage