Van Valisi: 8 şehidimiz olma ihtimali var

Van'ın Çaldıran ilçesinden acı haberi geldi. Teröristlerle çıkan çatışmada 4 asker şehit oldu. Van Valisi İbrahim Taşyapan, Tendürek Dağı’nda devam eden çatışmalar hakkında açıklama yaptı

Van Valisi: 8 şehidimiz olma ihtimali var
Van Valisi: 8 şehidimiz olma ihtimali var
moyo

Alınan bilgilere göre, ilçedeki Tendürek Dağı eteklerinde güvenlik güçleri ile teröristler arasında dünden beri devam eden çatışmalar şiddetlenerek sürüyor.Dün biri uzman çavuş 4 güvenlik görevlisinin şehit olduğu bölgede yaşanan çatışmalarda bugün de bir teğmen ve 3 uzman çavuş şehit oldu.

Van Valisi İbrahim Taşyapan, Tendürek Dağı'nda devam eden çatışmaya ilişkin açıklama yaptı. "8 şehidimiz olduğundan bahsediliyor" sorusuna yanıt veren Taşyapan, “Dün 4 şehidimiz vardı, biliyorsunuz zaten. Bu akşam 8 şehidimiz olma ihtimali var. Ama rakamları henüz netleştiremediğimiz için onları yarın paylaşmayı uygun buluyoruz” dedi.

Vali Taşyapan, Tendürek Dağı'nda operasyonların 3 gündür sürdüğünü söyledi. "Bu operasyonlarda yaralılarımız, şehitlerimiz var. Şu anda 12 yaralımız var, durumları çok şükür iyi. Operasyon şu an devam ediyor, daha geniş bilgileri sizlerle yarın paylaşacağız. Terörle mücadelemiz sürüyor. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, ailelerine başsağlığı diliyorum. Şehit sayımız konusunda rakamlar değişebileceği için şimdiden telaffuz etmiyorum. Yarın tam olarak açıklayacağız" diye konuştu.

Van'ın Çaldıran ilçesinin Tendürek Dağı bölgesinde güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında perşembe günü çıkan çatışmalarda 1 asker ile 3 korucu şehit olmuştu.

van PKK şehit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
36 Yaşındaki Paixao Rekor Peşinde
36 Yaşındaki Paixao Rekor Peşinde
Yetki Belgesine Sahip Olmayanlar Kuyumculuk Yapamayacak
Yetki Belgesine Sahip Olmayanlar Kuyumculuk Yapamayacak