Perinçek'ten flaş iddia : Türkiye ABD ile mücadele ediyor

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Adana'da bir otelde düzenlenen basın toplantısında Türkiye'nin Fırat Kalkanı Operasyonu'na değinerek ABD'nin Ortadoğu'da oyunun dışında kalıp yenildiğini söyledi.

Perinçek'ten flaş iddia : Türkiye ABD ile mücadele ediyor
Perinçek'ten flaş iddia : Türkiye ABD ile mücadele ediyor
Vatan Partisi Lideri Doğu Perinçek, Adana'da bir otelde düzenlenen, 'Vatan savaşından milli hükümete Vatan Partisi Adana 10'uncu İl Kurultayı'na katıldı. Alkışlarla karşılanan Perinçek, partilileriyle tokalaşıp sohbet etti. Sloganlarla kürsüye gelen Doğu Perinçek, Fırat Kalkanı Operasyonu'nda Türkiye'nin ikinci aşamaya geçtiğini, Suriye'deki PKK, YPG ve PYD kontrolündeki yerlerin alındığını söyledi.

"
Fırat Kalkanı Operasyonu basit bir askeri harekat değil"

24 Ağustos'ta başlayan Fırat Kalkanı Operasyonu'nun normal bir operasyon olmadığını ifade eden Doğu Perinçek, şunları kaydetti:

"Fırat Kalkanı Operasyonu basit bir askeri harekat değil. Türkiye kamp değiştiriyor. Bu süreç Atatürk devrimleriyle tamamlanacak. 1945'te Türkiye'ye ABD zinciri vuruldu. Atatürk'ün halkçı, bağımsız Türkiye davası yerine, 'Küçük Amerika' denilen Türkiye'yi kurmak istediler. Ama ABD Ortadoğu'da oyunun dışında kaldı, burada yenildi. İpler Türkiye, Rusya, İran, Suriye ve Irak'ın elinde. Türkiye'nin bu mücadelesi Silivri duvarlarının yıkılmasıyla başladı. Türkiye'yi bölmek isteyenler, buna karşı çıkacak komutanları zindanlara atmıştı. O duvarları yıktık, Türkiye'nin makus talihini düzeltmeye başladık. FETÖ ile kumpasları kuranlar hizaya geldi, yargıdan polisten temizlendi. PKK hendeklere gömüldü. ABD hendeklere gömüldü. Kandil'e beyaz bayrak çektirecek bir süreçteyiz. Fetullah Gülen, 2012 ve 2013'te Yüksek Askeri Şura'nın başına geçmişti, bugün FETÖ'nün ezilmesi, PKK'nın yok edilmesi çok önemli. İşte bu nedenle 'Türkiye çok önemli bir karara gidiyor' diyoruz. Türkiye, ABD ile mücadele ediyor bugün."(dha)
doğu perinçek vatan partisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage