'FBI üyeleri de katıldı'

FETÖ üyelerinin konuşmaları ortaya çıktı

'FBI üyeleri de katıldı'
'FBI üyeleri de katıldı'

Fethullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik operasyonda ele geçirilen belgelerde, örgütün esnaflardan sorumlu imamı olduğu belirtilen bir kişinin, ByLock üzerinden yaptığı yazışmalarda, çeşitli uyarılarda bulunduğu ve örgüt faaliyetlerini anlattığı belirlendi.

Alınan bilgiye göre, İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin İzmir, Ankara, Erzurum ve Manisa'yı da kapsayan operasyonunda, FETÖ mensuplarının kullandığı ByLock isimli gizli programdan yapılan yazışmalar ele geçirildi. Bir örgüt üyesinin cep telefonu ekranının fotoğrafını almasıyla ulaşılan mesajlarda, örgütün Bergama ilçesindeki esnaflardan sorumlu imamının örgütün faaliyetleri hakkında bilgi vermesinin yanında kendisine bağlı gruba FETÖ operasyonları ile ilgili uyarılarda bulunması dikkati çekti.

Operasyonda elde edilen bilgilerde, örgüt üyeleri arasında ByLock mesajlarının nasıl dağıtıldığına dair detaylara da ulaşıldı. Örgüt üyelerinin bu programı bireysel yazışmalarının yanında toplu yazışmalarda da kullandığı, FETÖ'nün yönetici kadrosundan gelen mesaj ve bilgilerin ‘en tepeden en aşağıya' bu şekilde gizlilik içinde ulaştırıldığı belirlendi.

‘Toplantıya FBI’dan katılım oldu’
Operasyonda elde edilen belgeler ışığında deşifre edilen ByLock yazışmalarında esnaf imamının ‘ABD kamp' başlığı altında ocak ayında yaptığı bir paylaşımda, "Amerika genelinde yapılan otel programlarının genel olarak iyi geçtiği anlatıldı H.E.'ye. Şerif Ali Tekalan abi söz aldı. Programlardan birkaçına FBI'dan üst düzey temsilcilerin konuşmacı olarak katıldığını belirtti" ifadesini kullandığı görüldü. Elde edilen bilgilerde, FETÖ üyelerinin güvenlik güçlerinin muhtemel operasyonları sırasında ortada delil bırakmamaları konusunda da uyarıldığı, bunun kontrolünü sağlamak için de örgüt üyelerine ani baskınlar yapmak için bazı kişilerin ‘Arama Tarama Mesulu' olarak görevlendirildiği tespit edildi.

‘Tutuklanmamak için..’
İmamın, ‘Arama Tarama Mesulu' olarak görevlendirilen üyelere uyarılarda bulunduğu bir başka paylaşımda ise "Muhterem arkadaşlar! Şu ana kadar gözaltından tutuklamaya geçişte daha çok, yakalanan evrak, kurban-burs-bağış-himmet-mütevelli ve ders grubu listeleri, yanlış ifade, panik yapmak, avukat gelmeden ifade vermeye başlamak, teknik bilişim malzemeleri (CD, bilgisayar, laptop vb) yakalatma ve şikayet etmelerden kaynaklı" görüşüne yer veriyor.

Mesajın devamında, örgütün ‘Arama Tarama Mesulleri'ne sitem ederek bazı öz eleştirilerde bulunduğu, "Dikkat ederseniz çoğunluğu da bilgi-belge-teknik malzemeler… Yani iyi bir arama-tarama yapılmamasından kaynaklı deliller oluşturuyor. Bu, neden kaynaklanıyor; Hangi düşünceler bizi ele veriyor" diyerek birtakım uyarılarda bulunduğu görülüyor. ‘Bank Asya' başlığıyla yapılan bir başka paylaşımda ise ‘seçimlerin akabinde özellikle İstanbul ve İzmir'de yoğunluklu bir para çekimi' olduğu vurgulanarak, bunu engellemek için Bank Asya'daki para çekimlerinin durdurulması gerektiği belirtiliyor ve örgüt üyelerinin üzerlerindeki panik havasını dağıtmaları isteniyor.

kaynak:SPUTNIK

 

 

 

FETÖ imam FBI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage