Osmanlı Subayı seyirciyle buluşmak için gün sayıyor

Amerikalı bir hemşirenin gözünden Birini Dünya Savaşı sırasında Doğu Anadolu'da yaşananları anlatan "Osmanlı Subayı" filmi tamamlandı

Osmanlı Subayı seyirciyle buluşmak için gün sayıyor
Osmanlı Subayı seyirciyle buluşmak için gün sayıyor

Bu yıl gösterime girecek Osmanlı Subayı'nın başrollerini Oscar ödüllü aktör Ben Kingsley (Gandhi, Schindler'in Listesi), Josh Hartnett (Black Hawk Down, Pearl Harbor), Hera Hilmar (Anna Karenina, Da Vinci’s Demons), Michiel Huisman (Game of Thrones) ve Haluk Bilginer paylaşıyor.


Yönetmenliğini Joseph Ruben (Sleeping with the Enemy, The Forgotten), senaryosunu ise Jeff Stockwell’in (Bridge to Terabithia, The Dangerous Lives of Altar Boys) üstlendiği filmin çekimleri Çekya, Kapadokya ve İstanbul’da gerçekleştirildi.


Osmanlı Subayı, ülkesinde yaşanan adaletsizlikler sebebiyle hayal kırıklığına uğrayan, Amerikalı doktor Jude (Hartnett) ile tanıştıktan sonra onun Osmanlı İmparatorluğu’ndaki görevi için Amerika’yı terk eden idealist bir genç kadın olan Lillie’nin (Hilmar) hikayesini anlatıyor.


Lillie, tüm dünyanın savaşa sürüklendiği bir ortamda Osmanlı subayı olan İsmail’e (Huisman) aşık olur. Savaş koşullarının kötüleşmesiyle artık Lillie, kendisi için mi yoksa başkaları için mi yaşayacağına karar vermek zorundadır.


1915 yılında Van'da geçen Osmanlı Subayı filminin yapımcılarından Stephen Brown, "Bugüne dek kimsenin ele almadığı Birinci Dünya Savaşı sırasındaki Doğu Anadolu’yu konu alarak, yaşananları hem Türklerin hem de Ermenilerin ortak acılarına saygılı ve tarafsız bir biçimde izleyiciye sunmak istedik." diye konuştu.


Y Production ve Es Film ortak yapımı olan Osmanlı Subayı’nın Kuzey Amerika prömiyeri ise Los Angeles'ta yapılacak.
AA

osmanlı subayı haluk bilginer dünya savaşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage