Başkent'te 8 bin 500 polisle huzur operasyonu

8 bin 500 polisin katılımıyla Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde saat 21.00'de polis helikopteri destekli 'Başkent huzur operasyonu' adı altında operasyonu başlatıldı

Başkent'te 8 bin 500 polisle huzur operasyonu
Başkent'te 8 bin 500 polisle huzur operasyonu

Operasyon Türkiye tarihinde ilk kez bir ilde 8.500 polisin katılımı ile yapılıyor. Operasyon kapsamında Ankara’daki tüm umuma açık eğlence yerleri, Kızılay, Sakarya caddesi ve açılan sokaklar, Tunus caddesi, Bestekar sokak, Tunalı Hilmi, Çankaya 4. Cadde Muhsin Yazıcıoğlu caddesi ile Çankaya’nın tüm büyük caddelerinde, Ulus Çankırı caddesi ile açılan tüm sokaklarda bulunan umuma açık eğlence mekanları ile cadde ve sokaklarda, Hıdırlıktepe olarak bilinen gecekonduların yoğun olduğu bölgede, Yenimahalle ilçesindeki tüm umuma açık eğlence mekanlarında helikopter destekli operasyon yapılıyor.

70 noktada yol kontrolü
Operasyonda şahısların GBT kayıtları sorgulanıyor ve kişilerin üst, araç ve çantalarında aramalar yapılıyor.
Ankara iline giriş yapılan bütün anayollar ile şehir merkezindeki 70 noktada yol kontrolü yapılarak, araçlar ve kişilerin üstleri aranıyor.

Uyuşturucu satıcılarına operasyon
Altındağ Hıdırlıktepe bölgesinde Yunus, Özel Harekât, Narkotik ile Çevik Kuvvet timleri EJDER olarak bilinen zırhlı araçlarla uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyon yapıyor.


Asayiş Şube ekipleri ile Çevik Kuvvet ekiplerinin katılımıyla Ankara Şehirlerarası Otobüs terminalinde 500 polisin katılımıyla Terminalde bulunan kişilerin üst ve çantaları kontrol ediliyor.

GBT uygulaması
Ankara Tren Garında aynı şekilde giriş ve çıkış yapan tüm yolcuların üst ve çantaları aranarak kontrol ediliyor ve GBT sorgulamasından geçiriliyor. Kurban Bayramı öncesinde kurbanlık hayvanların bulunduğu Keçiören ovacık, Sincan, Yenimahalle, Gölbaşı, Mamak hayvan pazarlarında kişiler GBT uygulamasından geçiriliyor.


Ayrıca diğer 18 ilçede de ilçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince umuma açık mekânlarda ana yollarda, park ve bahçelerde araçlar kontrolden geçiriliyor, kişilerin üst araması yapılıyor.


Bu operasyonla aranan şahıs ve araçların yakalanması, suçların önlenmesi ve suçluların yakalanması amaçlanıyor.

Habertürk

başkent huzur operasyonu ankara polis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage