Kış saati uygulamasına son verildi

Bugün resmi gazetede yayınlanan karar ile yaz saati uygulamasının her yıl, yıl boyu sürdürülmesine ve kış saati uygulamasının kaldırılmasına karar verildi. Böylece her yıl yaşanan kafa karışıklığı ve saatleri ayarlama telaşına da son verilmiş oldu.

Kış saati uygulamasına son verildi
Kış saati uygulamasına son verildi

Bugün resmi gazetede yayınlanan karar ile gün ışığından daha fazla yararlanmak için 26 Mart 2016 tarihinden itibaren ülke genelinde saatlerin bir saat ileri alınması şeklinde uygulanan yaz saati uygulamasının her yıl, yıl boyu sürdürülmesine karar verildi. Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının 6 Eylül 2016 tarihli ve 24005 sayılı yazısı üzerine, Günün Yirmi Dört Saate Taksimine Dair Kanun'un 2. maddesine ilişkin değişikliği içeriyor.

"Saatler geri alınacak ifadesi" kaldırıldı.

"Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla bütün yurtta 27 Mart 2016 Pazar günü saat 03.00'ten itibaren bir saat ileri alınmak suretiyle başlatılan yaz saati uygulamasının, her yıl, yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırılmıştır. Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla saatlerin düzenlenmesi hakkındaki, 14 Mart 2016 tarihli ve 8589 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı'nda yer alan '30 Ekim 2016 Pazar günü saat 04.00'ten itibaren bir saat geri alınması' ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır."

Kış saati tarihe karıştı.

İlgili hüküme bağlı olarak 27 Mart 2016 Pazar günü saat 03.00'ten itibaren bir saat ileri alınması ile başlatılan yaz saati uygulaması bundan sonra her sene yıl boyu sürdürülecek ve kış saatine dönülmeyecek. Bu karar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının ilgili yazısı üzerine, 697 sayılı kanunun 2. maddesi uyarınca Bakanlar Kurulu tarafından 7 Eylül'de alındı.

Kış saati Yaz saati Saat değişikliği uygulaması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage