'Amara' kod adlı terörist Ebru Fırat Atatürk Havalimanı'nda yakalandı

PKK terör örgütünün Suriye yapılanması içinde olduğu iddia edilen ve ele başlarından urat Karayılan2ın en yakınındaki isimlerden biri olduğu bilinen Amara kod adlı terörist Ebru Fırat Atatürk Havalimanı'nda yakalandı.

'Amara' kod adlı terörist Ebru Fırat Atatürk Havalimanı'nda yakalandı
'Amara' kod adlı terörist Ebru Fırat Atatürk Havalimanı'nda yakalandı

PKK terör örgütünün Suriye yapılanması içinde olduğu iddia edilen ve ele başlarından urat Karayılan2ın en yakınındaki isimlerden biri olduğu bilinen Amara kod adlı terörist Ebru Fırat Atatürk Havalimanı'nda yakalandı. Ebru Fırat'ın canlı bomba eyleminde bulunacağı ihbarı bulunduğu öğrenildi.

Canlı bomba eylemi hazırlığı
İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonda Canlı bomba eyleminde bulunacağı ihbarı bulunan Amara kod Ebru Fırat Atatürk Havalimanı'nda yakalandı.

Kaynak:SABAH

Kod adı 'Amara'

Örgütün Suriye yapılanması içerisinde görev yaptığı bilinen ve terör örgütünün ele başlarından Murat Karayılan'a yakınlığı ile tanınan Amara kod adlı Ebru Fırat'ın Diyarbakır'dan İstanbul'a geleceği bilgisini edinen İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri Atatürk Havalimanı'nda çalışma başlattı. Ebru Fırat'ın İstanbul'a indiğini belirleyen ekipler havalimanında gözaltına aldı. Murat Karayılan ile fotoğrafları basına yansıyan Ebru Fırat hakkında canlı bomba eyleminde bulunacağına ilişkin ihbar olduğu öğrenildi.

Emniyet Müdürlüğüne götürüldü

Gözaltına alınan Fırat, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdülüğü ekiplerine teslim edildi. Kadın terörist, Vatan Caddesi'ndeki Emniyet Müdürlüğü binasına getirildi.

Murat Karayılan kimdir?

1954 Birecik doğumlu olan Murat Karayılan, PKK Örgütüne 1979'da katıldı. 

Kod adı Cemal olan Karayılan, Yüksekokul makine bölümü mezunu.Uzun süre Şanlıurfa civarlarında faaliyet gösterdikten sonra 12 Eylül’de Suriye’ye kaçtı. 

Abdullah Öcalan cezaevine girince PKK terör örgütünü liderliğine getirilen Karayılan, uzun bir dönemde örgütün Avrupa kanadından görev yapmıştı. İlk başlarda silahlı saldırıların ön planda olmasını savunan muhafazakâr kanadın lideri olarak tanımlanan Karayılan, son süreçte silahsızlanma adına önemli açıklamalarda bulundu. Bu nedenle örgütün derinlerinin sürekli tehdit ve eleştirilerine maruz kalıyor. Lakin militanlar tarafından sevilen bir isim olduğu için Karayılan’a yönelik aleni bir saldırı yapılamıyor. 

Avrupa görmüş ‘kravatlı’ PKK olarak da isimlendirilen Karayılan, gelişen süreçte lider konumunda ancak derin yapının baskıları karşısında çaresiz. Bu nedenle, suikast ihtimaline karşı sürekli yer değiştiriyor.

 

ebru fırat pkk murat karayılan attaürk havalimanı canlı bomba terörist amara
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage