"Erdoğan ve Putin'in Suriye görüşmesindeki karar açıklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin çözümün sağlanmasına yönelik çabaların koordinasyonu konusunda anlaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin çözümün sağlanmasına yönelik çabaların koordinasyonu konusunda anlaştı. remlin'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. 

"Telefondan görüşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Putin, Suriye'de çözümün sağlanmasına yönelik çabaların koordinasyonu konusunda anlaştı."

Telefona görüşen iki lider, İkili ilişkilerin yanı sıra Suriye'deki son gelişmeleri de ele aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin'e Halep'te bir an önce ateşkesin sağlanmasının önemine dikkati çekti.


Kremlin sözcüsünden yapılan açıklamada Halep'te ateşkesin sağlanması için çabaların yoğunlaştırılması konusunda mutabık olduklarını vurguladıkları belirtildi. 

"Memnuniyetle karşılayamayız" demişti

Çin'in Hangzhou kentinde düzenlenen G20 zirvesi ardından bir basın toplantısı düzenleyen Putin, Türkiye'nin Fırat Kalkanı operasyonuna değinen Putin, Uluslararası hukuk kurallarına ve prensiplerine aykırı olan hiçbir eylemi memnuniyetle karşılayamayız." demişti.

Putin'in konuyla ilgili açıklaması: 

"Türkiye'nin Suriye'deki operasyonu bizim için beklenmedik olmadı. Neler olup bittiğini anlıyoruz. Beklenmedik şeylerle daha az karşılaşmamız için bir dışişleri bakanlığımız ve istihbarat servislerimiz bulunuyor. (Operasyonu öğrendiğimizde) neler olup bittiğini, işlerin nereye doğru gittiğini anlamıştık. Hareketler ve amaçlar görülüyordu. Suriye'deki olaylar nedeniyle Türkiye'de yaşanan sorunları da görüyorduk. Bunları anlamak için büyük bir analist olmaya da gerek yok.

Bunların hepsini bir hayli iyi görüyoruz ve burada bizim için büyük ölçüde beklenmedik bir şey yok. Fakat bir kez daha tekrarlıyorum: Uluslararası hukuk kurallarına ve prensiplerine aykırı olan hiçbir eylemi memnuniyetle karşılayamayız." 

Cumhurbaşkanı erdoğan putin türkiye suriye rusya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage