MİT tırları soruşturması: Avukat Alp Değer Tanrıverdi'nin evinden 13 çuval dosya çıktı

MİT tırlarının durdurulmasına lişkin yürütülen soruşturma kapsamında eski Adana Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık ile tutuklu savcılar Özcan Şişman ve Aziz Takçı'nın avukatı Alp Değer Tanrıverdi gözaltına alındı.

MİT tırları soruşturması: Avukat Alp Değer Tanrıverdi'nin evinden 13 çuval dosya çıktı
MİT tırları soruşturması: Avukat Alp Değer Tanrıverdi'nin evinden 13 çuval dosya çıktı

MİT tırlarının durdurulmasına lişkin yürütülen soruşturma kapsamında  eski Adana Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık ile tutuklu savcılar Özcan Şişman ve Aziz Takçı'nın avukatı Alp Değer Tanrıverdi gözaltına alındı.
Evinde yakalandı
Ankara Emniyet Müdürlüğüne gönderilen yakalama kararının ardından avukat Alp Değer Tanrıverdi, Gölbaşı ilçesindeki evinde gözaltına alındı.

13 çuval evrak
Avukat Tanrıverdi'nin evinde arama yapıldı. Yapılan aramalar sonucunda evinde, MİT TIR'ları soruşturmasına ilişkin devlet sırrı niteliğinde 13 çuval evrak ele geçirildi. Ayrıca evde bulunan tutuklu eski savcı Takçı'ya ait bilgisayarlara da el kondu.

Ne olmuştu?
Adana ve Hatay'da MİT TIR'larının yasa dışı yollarla durdurulmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında TIR'ların durdurulmasında görev alan eski Adana Cumhuriyet Başsavcısı Bağrıyanık ile savcılar Karaca, Takçı ve Şişman tutuklanmıştı. Savcılar, daha sonra Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından meslekten ihraç edilmişti.
Tanrıverdi: Ben savcıların avukatıyım

MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan eski Adana Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık ile tutuklu savcılar Özcan Şişman ve Aziz Takçı'nın Ankara'da gözaltına alınan avukatı Alp Değer Tanrıverdi, Adana'da sağlık kontrolünden geçirildi. 

Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin soruşturma kapsamında hakkında verilen yakalama kararı sonrası Ankara'nın Gölbaşı ilçesindeki evinde gözaltına alınan Tanrıverdi, Adana'ya getirildi.

Tanrıverdi, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, Adana Adli Tıp Birimine getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi. Tanrıverdi, daha sonra sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. 

Tanrıverdi, gazetecilerin "Evinizde devlet sırrı olan belgelerin çıktığı söyleniyor, doğru mu?" sorusuna, "Bunlar benim baktığım dosyanın belgeleri. Ben savcıların avukatıyım." şeklinde cevap verdi. 

 

mit tırları soruşturma alp değer tanrıverdi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage