FETÖ'nün ağabeylerine operasyon

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içindeki FETÖ yapılanmasına için devam edilen soruşturma kapsamında yeni bilgiler elde edildi.

FETÖ'nün ağabeylerine operasyon
FETÖ'nün ağabeylerine operasyon

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içindeki FETÖ yapılanmasına için devam edilen soruşturma kapsamında yeni bilgiler elde edildi. "Darbe soruşturması" çerçevesinde ifadelerine başvurulan şüpheli subayların ifadelerinden yola çıkan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, ilginç bir operasyon için düğmeye bastı.

İtiraf ettiler
İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili İsmail Uçar tarafından yönetilen Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcılarından Can Tuncay, yürüttüğü darbe soruşturması çerçevesinde çok sayıda FETÖ'cü TSK personelinin ifadesine başvurdu. Subaylar arasında ifadelerde tiraflarda bulunanlar oldu. Bu itirafçı subaylar, örgütteki sivil ağabeylerinin isimlerini verdi.  İtiraflar doğrultusunda verilen isimlerle FETÖ askerinin sivil ağabeylerine yönelik operasyon başlatıldı.

Listede dikkat çeken isimler 
İtiraflar doğrultusunda 40 kişilik bir şüpheli listesi belirlenirken listede sürpriz isimler bulundu. Bazı subayların itirafları üzerine Firari eski savcılar Fikret Seçen, Hikmet Usta, Hüseyin Ayar, Mehmet Yüzgeç ve İbrahim Ethem Kuriş'in örgütün asker yapılanmasında bir dönem ağabeylik yaptıkları saptandı. Bu şüphelilerin daha sonra ise semt ve bölge ağabeyliğine terfi ettikleri elirlendi.

Adreslere yönelik operasyon

Eski savcılarda dahil listede bulunan 40 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilirken adreslerinde arama işlemi başlatıldı. İstanbul Terörle Mücadele Şube ekiplerinin yürüttüğü operasyon kapsamında firari savcıların adreslerin de arama işlemi gerçekleştirildiği öğrenildi.

Kaynak: Sabah

fetö asker ordu abisi darbe fikret seçen savcı gözaltı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage