İstanbul'da bayram boyu toplu taşıma yüzde 50 indirimli

Ulaştırma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre gu gece yarısından itibaren Kurban Bayramı sonrasına kadar karayollarının işlettiği köprü ve otoyollar ücretsiz olacak.

İstanbul'da bayram boyu toplu taşıma yüzde 50 indirimli
İstanbul'da bayram boyu toplu taşıma yüzde 50 indirimli

Ulaştırma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre gu gece yarısından itibaren Kurban Bayramı sonrasına kadar karayollarının işlettiği köprü ve otoyollar ücretsiz olacak.

Bu gece yarısından itibaren Kurban bayramı nedeniyle karoyollarının işlettiği köprü ve otoyollar ücretsiz olacağı açıklandı. Buna göre, Kurban Bayramı tatili dolayısıyla 19 Eylül Pazartesi günü saat 07.00'a kadar Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişlerde ücret alınmayacak.

15 Eylül Perşembe'ye kadar ücretsiz

Belediyeler ile bunların kurdukları birlik, müessesse ve işletmecelerce yürütülen toplu taşıma hizmetleri 12 Eylül Pazartesi gününden başlayarak, 15 Eylül Perşembe günü saat 24.00'e kadar ücretsiz olacak.

İki köprü ücretli olacak

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Osmangazi Köprüsü'nde, bayramda ücret alınmaya devam edilecek.

Ayrıca 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle vatandaşların toplantı ve gösteri yürüyüşü hakkını kullanılabilmesi için 16 Temmuz Cumartesi gece yarısından başlayarak, 31 Temmuz Pazar günü saat 24.00'a kadar, 7 Ağustos Pazar günü tam gün olmak üzere 1-10 Ağustos arasında saat 20.00'den başlayarak, saat 24.00'a kadar Marmaray seferlerinden yararlananlardan ücret alınmamasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararı da Resmi Gazete'de yayımlandı.

İstanbul'da ise Kurban Bayramı boyunca toplu taşıma araçları yüzde 50 indirimli, ana arterler ve yol üzerinde bulunan İSPARK'lar ise ücretsiz

ulaştırma bakanlığı köprü ücretsiz bayram
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage