İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan flaş açıklamalar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ankara'da polis Akademisi mezuniyeti töreninde konuştu. Soylu, "Kanun Hükmünde Kararname yetkisiyle 15 gün içinde 28 belediyenin yönetimi Kandil'de teröristlerde değil milli iradede olacak" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan flaş açıklamalar
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan flaş açıklamalar
moyo

20İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ankara'da polis Akademisi mezuniyeti töreninde konuştu. Soylu, "Kanun Hükmünde Kararname yetkisiyle 15 gün içinde 28 belediyenin yönetimi Kandil'de teröristlerde değil milli iradede olacak" dedi. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Kanun Hükmünde Kararname'nin verdiği yetkiyle, 15 gün içerisinde 28 belediyenin yönetimi teröristlerde değil, 28 belediyenin yönetimi Kandil'in talimatıyla değil şu ay yıldızlı bayrağı kendi gönlüne sindirmiş insanların yönetimiyle devam edecektir." diye konuştu. 

"Birileri Güneydoğu'da terör üzerinden hakimiyet kurmaya çalışıyor. Kamuyu, kamu görevlilerini, belediyeleri kullanarak özellikle terör örgütüne yardım ve yataklık yapmaya çalışıyorlar. Buna kimse sessiz kalacağımızı düşünmesin. Eğer egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğuna inanıyorsak, eğer bu egemenlik konusunda millet sandığa gidip iradesiyle beraber gidip oyunu kullanıyorsa ve belediye başkanı seçiyorsa, bu belediye başkanı Kandil'in emrinde oluyorsa, bu belediye başkanının yanında sözde eş başkanıyla birlikte milletin verdiği ferdi istismar ediliyorsa o belediye bizim belediyemiz değildir. 1 gün dahi orada görevde duramaz. Orada çalışanların aldıkları maaşlara tenezzül edip, o maaşların yüzde 60'ını Kandil'e, terör örgütüne gönderenlerden hesap sormak milletimizin bize verdiği talimattır. Biz bu talimatı yerine getirmek zorundayız.

"İnsan hakları temsilcilerine sesleniyorum"

İnsan hakları temsilcilerine, uluslararası sendikalara sesleniyorum. Ne zamandan beri bir terör örgütü orada yaşayan, çalışan insanların alın terini gasp edip terör örgütüne gönderiyorlar? Ne zamandan beri bu oluyor? Halk vergisini veriyor, hizmet bekliyor. Ama onlar hizmet yerine teröriste silah ve Türkiye'mizi bölmeye, başkalarına uşaklık yapmaya yönelik bir anlayışa sevk ediliyorsa bize verilen görev bunu ortadan kaldırmaktır. Bunun için çalışmalarımızı yapıyoruz. Aziz milletim merak etmesin. Bize Kanun Hükmünde Kararname'nin verdiği yetki 15 gündür. 15 gün içerisinde 28 belediyenin yönetimi teröristte değil, 28 belediyenin yönetimi Kandil'in talimatında değil ay yıldızlı bayrağa kendini adamış insanların yönetimiyle devam edecektir. Herkesin böyle bilmesini isteriz. Sadece Güneydoğu ve Doğu'da değil Türkiye'nin hangi noktasında olursa olsun eğer bu konuda teröre bulaşmış, sadece PKK, KCK, Kandil terörüne değil, FETÖ terörüne de bulaşmış tüm belediyeler içinde aynı şey geçerlidir"

"Elektronik radar uygulaması sonra erdi"

Bakan Soylu kamuoyunda büyük tepki toplayan elektronik radar uygulamasınında sona erdiğini açıklarken, 
"Sadece Ordu'da bir yılda yarım milyon araca ceza kesen Trafik Elektronik Denetleme Sistemi'ne tepkiler çığ gibi artmış, sistemden pay almak isteyen belediyeler adeta sıraya girdi. Bakanlık tepkileri dikkate alarak uygulamayı durdurdu."

20 bin polis alımı yapılacak

Ankara'da Polis Akademisi mezuniyet töreninde konuşan akan Soylu, Emniyet teşkilatına önümüzdeki dönemde 20,000 polis alımının yapılacağını, bunların 10,000'inin Özel Harekat'ta görevlendirileceğini de açıkladı.

süleyman soylu içişleri bakanı belediye kandil khk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı