Bayram trafiği başladı

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olarak açıklanmasının ardından, tatilciler bugün yola çıktı. Bayram öncesi Büyük İstanbul Otogarı'nda kabus trafiği başladı.

Bayram trafiği başladı
Bayram trafiği başladı

Bayram tatilinin başlaması nedeniyle İstanbul’da trafik yoğunluğu arttı. TEM İSTOÇ mevkiinde trafik yoğunluğu olduğu görülüyor. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde trafik Anadolu Yakası’na geçişte azalırken, Avrupa yönünde yoğunluğunu sürdürüyor. D-100 Karayolu Okmeydanı mevkiinde trafik ise trafik her iki yönde akıcı.

Trafik kabusu başladı

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olarak açıklanmasının ardından, tatilciler bugün yola çıktı. Bayram öncesi Büyük İstanbul Otogarı'nda kabus trafiği başladı. Özellikle akşam saatlerinde İstanbul'da trafiğin yoğunlaşması beklenirken, ekipler önlemlerini arttırdı.

Otogar giriş çıkışlarında  polis ekipleri tarafından güvenlik amaçlı uygulama yapıldı

9 günlük Kurban Bayramı tatili öncesi son iş gününde, İstanbul Otogarı'nda insan yoğunluğu başladı. Vatandaşlar, günler öncesinden gideceği şehre biletlerini keserken, en çok biletin ise güney bölgelere kesildiği öğrenildi. 

Bayram öncesi biletler tükendi

Milliyet'te yer alan habere göre, otobüs firması yetikilisi Mustafa Akbulut, dünden bu yana yoğunluk yaşandığını ifade ederek, "Malum köprünün açılması ile birlikte arabalar varış noktasına 1 saat daha gecikmeli geliyor. Onun da etkisi var. Şu an muhtemelen akşam saatleri itibariyle aşırı yoğunluk başlar mesai saati bitimi ile birlikte. Yani 3 gün yoğunluk yaşayacağız öyle görülüyor. Şu an biletler tükenmiş durumda" dedi.

Bir başka otogar çalışan ise 1 haftadır yoğunluk olduğunu söyleyerek, "Bu saatlerde çok büyük bir yoğunluk yok. Öğleden sonra yoğunluk oluyor. Seferlerimizde genellikle öğleden sonra başlıyor. Özellikle de akşam 9'dan 12'ye kadar çok yoğun. Biletler biraz pahalı ama yine de herkes gidiyor" şeklinde konuştu.

Yoğun güvenlik önlemleri alındı
Otogarda yoğun güvenlik önlemleri alan polis ekiplerinin de giriş-çıkışlarda herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için uygulama yaptığı görüldü.

trafik istanbul otogarı kurban bayramıipolis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage