9 kişinin katil zanlısı Yusuf Taş'ın davası ertelendi

Gazantep'te eşini ve 8 akrabasını öldürme suçundan yakalanan katil zanlısı Yusuf Taş'ın yargılanmasına Gaziantep 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı. Katil zanlısı Taş, Kırıkkale Cezaevi’nden SEGBİS sistemiyle katıldı.

9 kişinin katil zanlısı Yusuf Taş'ın davası ertelendi
9 kişinin katil zanlısı Yusuf Taş'ın davası ertelendi

Gazante'te eşini ve 8 akrabasını öldürme suçundan yakalanan katil zanlısı Yusuf Taş'ın yargılanmasına Gaziantep 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı. Katil zanlısı Taş, Kırıkkale Cezaevi’nden SEGBİS sistemiyle katıldı.

SKardeşi suçlamaları kabul etmedi
Yusuf Taş’ın tutuksuz yargılanan kardeşi Şerif Taş, ağabeyine yardım etmediğini ve olay sırasında İstanbul’da bulunduğunu belirterek suçlamaları kabul etmedi. Yusuf Taş’a yardım etmek suçundan tutuksuz yargılanan dayısı Arif Toz da suçlamaları reddetti.

 

Olay sırasında kız kardeşinin evinde bulunduklarını belirten Kudret Taş, mahkemedeki savunmasında şunları söyledi:

"Olay günü hep beraber kız kardeşim Şenel Çakmak’ın evindeydik. Yusuf o gün sabahtan akşama kadar kızımı sürekli arıyor hakaret ve küfür ediyordu. Olaydan önce Duran Taş evimize geldi. Duran bizde iken Yusuf tekrar Tuğba’yı aradı tartıştılar. Duran buna sinirlendi ve telefonu alarak ’Sen adam değilsin’ dedi. Yusuf; ’Neden adam değilim’ dedi. O da ’beni ara sana söylerim’ dedi. Bir süre sonra Duran gitmek için ayakkabılarını giyerken biz de kızım Tuğba ile birlikte Duran’ı yolcu etmek için kapıya çıktık. Bu sırada şalvarlı ve kafasında balıkçı şapkası giyen bir şahıs gördüm. Elini kızımın omzuna koyarak ’biraz konuşalım’ dedi. O sırada onun Yusuf Taş olduğunu anladım. Yusuf montunun iç cebindeki silah çekti, ben kaçtım, o sırada kızım da eve giriyordu. Ben 50 metre mesafedeki karakola gittim. Yaklaşık beş dakika sürmedi, polislerle eve geldiğimde kapının eşiğinde kızım ve az ilerde Duran Taş vurulmuş yerde yatıyordu. İçeri girdiğimde ise kız kardeşim Şenel Çakmak’ı ve oğlu Ahmet’i vurulmuş halde kanlar içinde gördüm. Tekrar dışarı yöneldiğimde kız kardeşim Şenel Çakmak’ın 3 yaşındaki kızı Belinay’ı kapının arkasında ağlarken gördüm."

Olay gecesi evde bulunan ve olaydan yaralı olarak kurtulan öldürülen Şenel Çakmak’ın 13 yaşındaki kızı M.Ç. :

"Birden annem ağlayarak odaya girdi, arkasından Yusuf Taş kapıyı tekmeleyerek odaya girdi. Sonra odaya girer girmez önce anneme, daha sonra ağabeyim A.Ç.’ye ateş etti. Bana da ateş etti. Bayılmışım gözlerimi hastanede açtım. Davacı ve şikayetçiyim."

13 yaşındaki M.Ç. ise olayla ilgili hiçbir şeyi anımsamadığını söyledi.

Dava ertelendi

Mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

yusuf taş cinayet tuğba taş gaziantep
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage