Hürriyet muhabiri Arda Akın 24 gün sonra serbest bırakıldı

FETÖ'nün edya ayağına yönelik yaılan soruşturma kapsamında tutuklanan Hürriyet Gazetesi muhabiri Arda Akın, serbest bırakıldı. Mahkeme, tutukluluğa yapılan itirazı bugün kabul etti.

Hürriyet muhabiri Arda Akın 24 gün sonra serbest bırakıldı
Hürriyet muhabiri Arda Akın 24 gün sonra serbest bırakıldı

 FETÖ'nün edya ayağına yönelik yaılan soruşturma kapsamında tutuklanan Hürriyet Gazetesi muhabiri Arda Akın,  serbest bırakıldı. Mahkeme, tutukluluğa yapılan itirazı bugün kabul etti.

Hürriyet Gazetesi muhabiri Arda Akın,  “Örgüte bilerek, isteyerek yardım ettiği” iddiasıyla ilk olarak gözaltına alınmıştı.

Suçlamaları reddetmişti

Sulh Ceza hakimliği’ndeki sorgusunda da hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Akın, ifadesinde, “FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile herhangi bir bağlantım yoktur. Ne okullarında okudum, ne sohbetlerine katıldım Zaman gazetesine bir kere dahi girmedim. Bankalarında hesabım yoktur. Herhangi bir bağış, kurban vb. bir yardımda bulunmadım. Temmuz olayı ile ilgili atmış olduğum tweet ile ilgili olarak yeterli izahatı yaptım. Tamamen iklim ile alakalı bir şey söylemek istedim. Suçlamayı kabul etmiyorum. 18 yıllık gazeteciyim. Her türlü görüşten polisle çalıştım. Devletin polislerine, Devletin ali menfaatleri için çalıştığını düşündüğüm için polis muhabiri olduğum için her zaman görüşmüşümdür” diye konuşmuştu.

15 Ağustos'ta tutuklanmıştı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca yürütülen ve 18 gazetecinin tutuklandığı FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturmada, adli kontrol şartıyla serbest bırakılan ve daha sonra savcılığın itirazı üzerine hakkında yakalama kararı çıkarılan Akın'ın, imza atmak için gittiği karakolda gözaltına alındığı öğrenildi.

Avukatıyla birlikte Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayına getirilen Akın, burada Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine çıkarıldı. Hakimlik, şüpheli Akın'ın tutuklanmasına karar verdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca yürütülen ve 18 gazetecinin tutuklandığı FETÖ'nün darbe girişimi soruşturmasında, Arda Akın, adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılmıştı.

Savcılık, Akın'ın serbest bırakılmasına itiraz etmiş, itirazı değerlendiren hakimlik, Arda Akın hakkında yakalama kararı çıkarılmasına hükmetmişti.

  

arda akın fetö hürriyet muhabiri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage