İçişleri Bakanlığı'nda devir-teslim gerçekleşti

Yayınlanan KHK'yla Emniyet Genel Müdürlüğü'ne atanan Selami Altıok, İçişleri Bakanlığı'ndaki Müsteşarlık görevini eski Artvin Valisi Muhterem İnce'ye devretti.

İçişleri Bakanlığı'nda devir-teslim gerçekleşti
İçişleri Bakanlığı'nda devir-teslim gerçekleşti
moyo

Yayınlanan KHK'yla Emniyet Genel Müdürlüğü'ne atanan Selami Altıok, İçişleri Bakanlığı'ndaki Müsteşarlık görevini eski Artvin Valisi Muhterem İnce'ye devretti.

İçişleri Bakanlığı'ndaki devir teslim töreninde, önce Selami Altıok konuştu. Altıok şunları söyledi:

"Türkiye Cumhuriyeti Devletine, milletine hangi alanda olursa olsun hangi görevde olursa olsun hizmet etmenin onur ve şerefini bize bahşettiği için Allah'a şükrediyorum. Kahraman güvenlik kuvvetlerimizin bir bölümünü oluşturan polis teşkilatımızda daha önce birlikte çalışmış olmanın mutluluğunu yaşadığım teşkilatta tekrar görev almanın mutluluğunu yaşıyorum. Memleketimizin, milletimizin, devletimizin bekası için vatandaşlarımızın huzur ve güvenlik içinde yaşayabilmesi için, terör belasından kurtulabilmesi için, hukuk devleti sınırları içinde hukukun emrettiği şekilde demokratik nizam içinde hükümetimizin emrinde görev yapmaya devam edeceğiz. Burada görev yaptığım sürece önemli çalışmalara sayın bakanlarımızın emri ve direktifleri doğrultusunda imza atmaya gayret ettik. Memleketin içerisindeki mülki idarede olsun, diğer teşkilatlarımızda, jandarmamızda, emniyetimizde, valilerimizde, kaymakamlarımızla bütün teşkilatla birlikte memleketin huzuru güvenliği, geleceğine katkı yapan mutfak olan bu bölümde iyi işler çıkarmaya gayret ettik. İnşallah vatana, memlekete layık hizmet etmişizdir diye düşünüyorum. Onurlu bir görevdi İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığı. Sayın müsteşarımıza başarılar diliyorum, yıllarca beraber çalıştık, beraber görev yaptık. Burası Bakanlığımızın mutfağıdır. İşlemlerin hazırlandığı, piştiği , hizmetin vatandaşa sunulması noktasında görülmeyen cephesidir burası. Burada işlerin iyi hazırlanması ve yürütülmesi noktasında sistem yürüdüğü takdirde taşrada hizmetlerimizin daha iyi yürür diye düşünüyorum. Birlikte çalışmaya devam edeceğiz ama bu görevimiz süresince yardımcı olan jandarma genel komutanımıza, emniyet genel müdürümüze, diğer birimlerimize, valilerimize, kaymakamlarımıza, sayın bakanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Onların iyi niyetli ve gayretli çalışmaları olmasaydı herhalde yaptığımız işlerin büyük kısmını yapabilme şansına sahip olamazdık. Müsteşarımıza da Allah yardımcı olsun, inşallah güzel hizmetleri yapmak nasip olur."

Selami Altıok'tan sonra, yeni İçişleri Bakanı Müsteşarı olan Muhterem İnce konuştu. İnce, şu ifadeleri kullandı:

"Ben sayın müsteşarım diye hitap etmek istiyorum. Şimdi Emniyet Genel Müdürü olarak bu bayrağı taşıyacağız inşallah. Böylesine ulvi bir göreve geldiğimizin bilincindeyiz. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, başbakanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Böylesine ulvi bir görevi de bir meslek büyüğüm, abimden devralmanın da mutluluğu içindeyim. En büyük hedefimiz milletin asayişini, huzurunu sağlamak. Sayın Süleyman Soylu bakanımızın öncülüğünde mesai gözetmeden tüm gayretimizi göstereceğiz. Huzurumuzu bozmak isteyen güçlere, terör örgütlerine de gereken dersi vereceğiz. Güzel bir çalışma ortamı var İçişleri Bakanlığımızda, inşallah bu hedeflerimize en kısa sürede ulaşacağımızı düşünüyorum. Ben Sayın müsteşarımıza, yeni emniyet müdürümüze teşekkür etmek istiyorum."

selami altıok müsteşar yardımcılığı muhterem ince
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı