Seyidoğlu Yönetim Kurulu'nundan ilk açıklama

İş dünyasında FETÖ'ye başlatılan operasyonlar kapsamında, dün gözaltına alınan Seyidoğlu Baklavaları'nın sahibi Mustafa Seyidoğlu'nun tutuklanmasının ardından Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Necati Seyidoğlu açıklama yaptı.

Seyidoğlu Yönetim Kurulu'nundan ilk açıklama
Seyidoğlu Yönetim Kurulu'nundan ilk açıklama

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Gökalp Kökçü tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan, aralarında Seyidoğlu Baklavaları'nın sahibi olan iş adamı Mustafa Seyidoğlu ile adliye personeli ve örgütte 'abilik' yaptığı öne sürülen kişilerin bulunduğu 30 kişinin hakimlik işlemleri tamamlandı.

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, Mustafa Seyidoğlu'nun da aralarında bulunduğu 7 şüphelinin tutuklanmasına karar verdi.

Hakimlik, 23 şüphelinin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi. Adli kontrol şartıyla bırakılan 23 şüpheliye yurt dışına çıkış yasağı getirildi.

Seyidoğlu, tutuklanan ikinci baklavacı

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ülke genelinde başlatılan FETÖ operasyonunda aralarında Güllüoğlu Baklavaları'nın Faruk Güllü'nün de aralarında bulunduğu 65 şüpheli tutuklanmaları talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edilip tutuklanmıştı. 

Seyidoğlu, Faruk Güllü'den sonra tutuklanan ikinci baklavacı oldu

Açıklamada şöyle denildi,
"Basına yansıyan FETÖ soruşturma haberlerine ilişkin marka sahibi olarak ismi geçen Mustafa Seyidoğlu'nun Seyidoğlu Şirketler Grubu'nda hiçbir imza yetkisi bulunmamaktadır. Seyidoğlu, markanın kurucusu Habeşli Seyidoğlu'nun en büyük oğlu Mehmet Necati Seyidoğlu tarafından yönetilmekte olup haberlerde firma sahibi olarak ismi geçen Mustafa Seyidoğlu sadece Laleli mağazasının sahibidir.

Aile soyadını taşıması sebebiyle Mustafa Seyidoğlu'nun Seyidoğlu markasıyla ilişkilendirilmesi bizi derinden üzmektedir. Markamız Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Necati Seyidoğlu başta olmak üzere tüm yönetim kadrosu ve çalışanlarıyla işlerinin başındadır ve hizmet vermeye devam etmektedir. "

seyidoğlu baklava fetö
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage