Reha Erdem Venedik'te ödül aldı

Reha Erdem'in yönettiği 'Koca Dünya' 73.Venedik Film Festivalinde jüri özel ödülü aldı

Reha Erdem Venedik'te ödül aldı
Reha Erdem Venedik'te ödül aldı
moyo

İlk kez Venedik Film Festivali’nde gösterilen Reha Erdem filmi  Koca Dünya’nın başrollerinde, Ecem Uzun ve Berke Karer yer alıyor.

Festivalde 'Altın Aslan' ödülünü ise bir 'intikam draması' olan 'Woman who left / Terk eden kadın' adlı film aldı. 

Jüri Büyük Ödülü ise Tom Ford'un yönettiği 'Nocturnal Animals' filmine gitti. 

En iyi yönetmen ödülünü de 'The Untamed' filminin yönetmeni Meksikalı Amat Escalante ile 'ParadisE' filmiyle Rus yönetmen Andrei Konçalovsky paylaştı. 

'La la Land' müzikalindeki rolüyle Emma Stone en iyi kadın oyuncu, 'El ciudadano ilustre'de köyüne geri dönden Nobel ödüllü bir yazarı canlandıran Arjantinli Oscar Martinez ise en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandı. 

Reha Erdem kimdir?

Reha Erdem 1960 İstanbul doğumlu film yönetmeni, senarist. Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi'nde eğitim gördü. Paris'te VIII Üniversitesi'nde Sinema ve Plastik Sanatlar bölümünü bitirdi. Türkiye'ye döndükten sonra çektiği ilk uzun metrajlı filmi ‘A ay’ ile birçok ödül aldı. Film çekmediği uzun yıllar boyunca reklam filmi yönetmenliği yaptı. Tüm filmlerininin senaryosunu yazıp yöneten Reha Erdem,Beş Vakit ve Kosmos filmlerinin kurgusunu, Hayat Var filminin hem kurgusunu hem ses tasarımını kendisi yapmıştır. Reha Erdem, kısa filmler de çekmiş veJean Genet'nin Hizmetçiler adlı oyununu sahneye koymuştur.

kaynak:AJT

 

 

reha erdem venedik film festivali koca dünya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
36 Yaşındaki Paixao Rekor Peşinde
36 Yaşındaki Paixao Rekor Peşinde
Yetki Belgesine Sahip Olmayanlar Kuyumculuk Yapamayacak
Yetki Belgesine Sahip Olmayanlar Kuyumculuk Yapamayacak