Mehmet Öcalan görüş için İmralı'ya gidiyor

İmralı'da yatmakta olan terör örgütü PKK'nın lideri Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan, ağabeyine bayram ziyareti yapmak üzere İmralı'ya gitti.

Mehmet Öcalan görüş için İmralı'ya gidiyor
Mehmet Öcalan görüş için İmralı'ya gidiyor Kubilay Kos

İmralı Adası’ndaki Yüksek Güvenlikli F Tipi cezaevi’nde tutulan bölücü terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan ve Avukat Mazlum Dinç, bu Sabah saat 08.30’da gemlik Jandarma Komutanlığı önüne geldi.

Mehmet Öcalan, burada yaptığı açıklamada, "Şu anda hiçbir şey bilmiyorum. Bizim tek isteğimiz var. 2 seneye yakındır aile görüşü yapmamıştır Avukatlar da 5 yıldır gidemiyor. Hükümetten ve devletten tek isteğimiz budur. Bu yasal hakkımız. 5 yıldır bu hukuksuzluk devam ediyor. Bu bizim hem yasal hem demokratik hakkımız talebimiz budur. Bunun düzenli yapılmasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Mehmet Öcalan, daha sonra İmralı’ya gidiş öncesi kontrollerin yapılması amacıyla Gemlik Jandarma Komutanlığı’na alındı. Buradaki kontrollerin ardından Mehmet Öcalan 09.13’te Ada’ya gitmek üzere jandarmadan ayrıldı. Mehmet Öcalan, Gemport Limanı’ndan adaya gidecek. Mehmet Öcalan, en son 6 Ekim 2014 tarihinde, yine Kurban Bayramı dolayısıyla görüş için İmralı Adası’na gitmişti.

Öcalan'a bayramda görüş izni verilmişti

Kendisinden haber alınamadığı ve sağlık sorunu yaşadığı iddia edilen ve görüştürülmesi için açlık grevi başlatılan PKK lideri Abdullah Öcalan'a Kurban Bayramı'nda ailesiyle görüşme izni verildiği açıklamıştı.

Adalet Bakanlığı yaptığı açıklamada bayram süresinde tutuklulara getirdiği açık görüş imkanından İmralı Cezaevi'nde bulunan Abdullah Öcalan'ın da yararlanabileceğini aktardı.

Açık görüşlerin gerçekleştirileceği 14 - 18 Eylül tarihleri arasında açık görüş günlerinden birisinde Abdullah Öcalan'ı kardeşi Mehmet Öcalan'ın ziyaret etmesi bekleniyor.

abdullah öcalan mehmet öcalan bayram ziyareti imralı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage