Venedik Film Festivali'nde YPG propagandası!

Bu yıl İtalya'da 73.'sü düzenlenen Venedik Film Festivali'nde kırmızı halıda YPG'nin propagandasının yapılmasına izin verildi.

Venedik Film Festivali'nde YPG propagandası!
Venedik Film Festivali'nde YPG propagandası!

Bu yıl İtalya'da 73.'sü düzenlenen Venedik Film Festivali'nde kırmızı halıda terör örgütü PKK'nın Suriuye kolu olan YPG'nin propagandasının yapılmasına izin verildi. 


Venedik Film Festival'inde ilk kez gösterilen 'Our War' (Bizim Savaşımız) adlı belgeselde Suriye'ye giderek YPG'ye katılan 3 Batılı'nın hikayesine yer verildi.

YPG bayrakları açtılar
Bizim Savaşımız adlı belgeselde hikayesi anlatılan ABD'li eski deniz piyadesi Joshua Bell, İtalyan aktivist Karim Franceschi ve İsveçli koruma Rafael Kardari kırmızı halıda YPG propagandası yaparken, üçlünün arkasında terör örgütünün bayraklarını açan YPG yandaşları da görüldü.

Erdoğan alehine pankart
Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhine de pankart açılmasına izin verildi.

Venedik Film Festivali

Venedik Film Festivali, dünyanın en eski film festivalidir. 1932 yılında Esposizione Internazionale d'Arte Cinematografica adıyla başlamıştır ve o tarihten bu yana her yıl Ağustos sonu ya da Eylül başında Venedik'teki Lido adasında gerçekleştirilmektedir. Dünyanın en prestijli film festivallerindendir ve Venedik Bienali'nin bir parçasıdır.

Festivalin başlıca ödülleri en iyi filme verilen Leone d'Oro (Altın Aslan) ve en iyi erkek ve kadın oyunculara verilen Coppa Volpi'dir (Volpi Kupası).

ypg venedik film festivali suriye pkk our war bizim savaşımız belgeseli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage